У Галерији Жарко Видовић у Источној Илиџи синоћ је отворена прва клупска изложба Фото-кино клуба Источно Сарајево, те представљани радови са Међународне изложбе „Photo East“.
Публици је представљено укупно 50 фотографија, одштампаних у формату 70 × 50 cm, а додијељене су награде Дарку Цинцару за прво, Мирзи Шерић за друго и Јовани Поњарац за освојено треће мјесто на клупској изложби.
Присутнима су се на отварању обратили оснивачи клуба Владaн Јефтовић и Огњен Боровина и селектор изложбе Рајко Паштар, истичући значај заједничког рада, развоја ауторске фотографије и континуираног раста фотографске сцене у Источном Сарајеву.
- Изложба окупља око 20 аутора – чланова клуба, док је селектор изложбе Рајко Паштар и резултат је мјесечних клупских избора фотографија у Фото-кино клубу Источно Сарајево. Сви изложени радови настали су током 2025. године, као подстицај и мотивација члановима у њиховом даљем ауторском раду – навели су из Фото-кино клуба Источно Сарајево.
Изложба ће за посјетиоце бити отворена и у наредних мјесец дана у Галерији Жарко Видовић.
Фото: Фото-кино клуб Источно Сарајево/ Уступљене фотографије