Десетогодишњи Ђорђе Перић међу пет најбољих хармоникаша у свијету

21.12.2020. 09:33
0
ИЗВОР: Срна

Десетогодишњи Ђорђе Перић из Бијељине остварио је пласман међу пет најбољих хармоникаша на седамдесетом Свјетском трофеју хармонике у својој узрасној категорији у којој је наступило 250 такмичара.

- Част ми је што сам наступио на овом престижном такмичењу и што сам на најбољи начин промовисао Републику Српску и БиХ - рекао је Перић Срни.

Ђорђе Перић је ученик Музичке школе "Корнелије Станковић" у Бијељини у класи професора Славише Перића и ово му је 64 освојена награда.

Свјетско надметање одржано је у Француској, први пут у историји такмичења у онлајн формату, од 20. новембра до 20. децембра, а наступило је 750 такмичара из 50 земаља.

На овом престижном такмичењу учеснике је оцјењивао жири од 110 чланова из различитих земаља.

Коментари 0
Повезане вијести
Звуци хармонике Душана Секулића одушевили публику у Палама Звуци хармонике Душана Секулића одушевили публику у Палама
Оскрнављен споменик убијеном инспектору Ненаду Марковићу у Бијељини Оскрнављен споменик убијеном инспектору Ненаду Марковићу у Бијељини
Бијељина: Радник на дизалици затечен мртав Бијељина: Радник на дизалици затечен мртав
Најчитаније
  • Шулић постао савјетник директора ОЦ Јахорина
    12h 48m
    6
  • У јануару рођене 32 бебе у породилишту Болнице „Србија“
    16h 1m
    0
  • Бачена бомба на кућу Здравка Чолића
    16h 7m
    2
  • Сједница Предсједништва Борачке организације сутра у Источном Сарајеву
    18h 42m
    0
  • У Русији направљен препарат против рака, који не захтjева хемиотерапију
    8h 34m
    1