Директор канцеларије Владе Србије о упаду полиције на посјед храма Христа Спаса у Приштини

10.06.2021. 19:55
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Данашњи упад полиције самопроглашеног Косова на црквени појсед Храма Христа Спаса у Приштини након литургије, која је у овој светињи одржана након пуне 23 године, брутална је демонстрација силе и вјерске нетрпељивости која долази из Приштине, оцијенио је директор Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Петар Петковић.

Петковић је поручио да је присуство полиције испред цркве очигледна пријетња вјерницима шта ће им се догодити уколико поново дођу у ову светињу у граду, из кога је након 1999. године протјерано 40.000 Срба, саопштено је из Канцеларије за Косово и Метохију.

– Опустјели град и храм у њему најболнији су подсетник и свједочанство на страдање и егзодус српског народа са простора Косова и Метохије. Управо зато албанским политичарима сметају вјерници који су се данас у овој светињи сабрали – указао је Петковић.

Он је упитао да ли премијер самопроглашеног Косова Аљбин Курти и политичари из Приштине замишљају заштиту вјерске и културне баштине СПЦ на Косову и Метохији тако што ће слати наоружану полицију да пријети вјерницима и хоће ли о овој употреби застрашивања и силе у близини цркве извјестити Унеско и организацију “Европа Ностра”.

– Ма шта јавно причали и у писмима се клели – јасна је намјера многих да са простора Косова и Метохије затру сваки траг и спомен српског постојања. Зато је уследила данашња нервозна реакција на оживјели храм -закључио је Петковић.

Полиција самопроглашеног Косова данас је упала на посјед храма Христа Спаса у Приштини након литургије коју је тамо након 23 године, у присуству мањег броја вјерника, служио Његово преосвештенство владика рашко-призренски Теодосије.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    23h 30m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    21h 34m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    20h 4m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    23h 44m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    23h 34m
    0