Смијењени директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске Владо Ђајић поднио је двије тужбе против Владе Републике Српске која га је смијенила половином новембра.
Ђајићев адвокат Миле Антонић потврдио је за КАПИТАЛ да је Ђајић поднио тужбу против Републике Српске тврдећи да је незаконито смијењен.
- Мој клијент је смијењен незаконито, без јасног образложења и јасне процедуре. Поднијели смо двије тужбе, односно покренули смо управни и радни спор којим тражимо да се он врати на мјесто директора до истека мандата - рекао је Антонић.
Ђајић је на друштвеној мрежи Фацебоок написао да не жели да се врати на мјесто генералног директора УКЦ на основу одлуке Уставног суда БиХ, јер сматра да је он нелегитиман да донеси одлуке везане за Владу Републике Српске.
Међутим, открио је да се због смјене обратио судовима у Републици Српској.
- Што се тиче моје смјене са мјеста генералног директора Универзитетског клиничког центра Републике Српске, правна струка и јавно мњење сматрају да је та одлука незаконита, несврсисходна и неоснована. И зато ћу поштовати само одлуке судова Републике Српске, којима сам се службено обратио по овом питању. Очекујем да се све институције и појединци понашају исто тако и да поштују судове Републике Српске и њихове одлуке - написао је Ђајић.
Подсјећамо, Влада Републике Српске је 19. новембра прошле године смијенила Ђајића са чела УКЦ након што је у јавност доспио снимак на којем му Ненад Радинковић доноси кесицу у којој се налази материја налик на дрогу.