Ученици Техничке школе у Градишци по ко зна који пут, показали су да својим знањем и умијећем успјешно стоје раме уз раме са најбољима у областима које изучавају.
Најновији успјех остварио је Кенан Махмутагић, ученик првог разреда техничара мехатронике, који се, уз подршку професора Младена Видовића и Радована Марјановића, пласирао међу пет ученика који су израдили најбоље мобилне апликације у БиХ. Наиме, крајем прошле године, компанија Мтел позвала је заинтересоване средње школе из БиХ да се пријаве на такмичење у изради мобилних апликација.
– Направио сам апликацију „Смарт еасy едуцатион“ која на разне начине ученицима олакшава учење и помаже им да преброде препреке током школовања. Примијетио сам да многи ученици изгубе мотивацију и буду лошег расположења након лошијих оцјена или неких неугодних ситуација које им се десе у школи, па сам због тога желио употријебити баш такве функције које ће им вратити осмијех на лице и изгубљену вољу за учењем – прича Кенан Махмутагић, надарени средњошколац који се и прије уписа у Техничку школу бавио израдом мобилних апликација.
Пласман међу пет најбољих апликација на нивоу БиХ, омогућио је Кенану да у фебруару на регионалном такмичењу своју апликацију укрсти са најбоље рангираним апликацијама из Србије и Црне Горе.
– У Техничкој школи, настојимо пратити актуелне трендове у области информационих технологија, па се у том смислу врши избор и програмских језика и развојних алата за њихово коришћење, а у складу са обавезама и ограничењима који произилазе из наставних планова и програма – кажу у овој установи.
– Квалитативно смо узнапредовали, посебно уназад три године, од када смо уписали занимање Техничар информационих технологија, за које је наставни план и програм веома модеран и усклађен са актуелним трендовима – истиче проф. Младен Видовић, наглашавајући тежњу да ученици по завршетку школовања у Техничкој школи буду што компетентнији, било за наставак школовања на високошколским установама или за рад у неким од компанија које се баве информационим технологијама.
И у области ваннаставних активности, кроз секције програмирања и интернет програмирања, и други заинтересовани ученици из осталих струка и занимања у Техничкој школи, уз подршку професора, имају могућност да науче оно што нису имали прилику кроз редовне предмете.