Дјеци треба детокс од виртуелног свијета: Норвешки град забрањује дјеци телефоне и рачунаре

06.12.2019. 09:38
0
ИЗВОР: leutar.net

Већина градских одборника је подржала идеју, напомињући да је на овај начин потребно дјеци омогућити “детокс” од виртуелног свијета, преноси РТС.

Планирано је да ученици од првог до четвртог разреда више немају приступ личним рачунарима, а уместо тога биће постављени заједнички рачунари у учионицама који ће моћи да се користе уз дозволу учитеља.

Циљ је да поменуте мјере буду уведене за ученике свих разреда, од првог до десетог.

Мимир Кристјансон, градски одборник, истакао је да је врло забринут због претјеране употребе мобилних телефона и компјутера међу дјецом и младим људима

-Сигурно је да би било врло корисно и здраво за дјецу да мање времена проводе у виртуелном свијету- рекао је Кристјансон.

Коментари 0
Повезане вијести
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Повећан износ накнаде за незапослене родитеље четворо и више дјеце Повећан износ накнаде за незапослене родитеље четворо и више дјеце
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    13h 37m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    10h 55m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    14h 0m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    17h 29m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    13h 5m
    0