Ђоковић почео 410. недјељу на врху АТП листе

29.01.2024. 10:03
0
ИЗВОР: srna.rs

Најбољи тенисер свијета Новак Ђоковић започео је данас 410. недјељу на врху АТП листе, и то је 100 недјеља више него што има претходни рекордер Роџер Федерер.

Иако је изгубио од Јанка Синера у полуфиналу Аустралијан опена, гдје је бранио титулу, Ђоковић је остао први на листи и због пораза другог са АТП листе Карлоса Алкараса у четвртфиналу Мелбурна.

Алкарас са 9.255 бодова заостаје за Ђоковићем само 600 бодова, слиједи финалиста Мелбурна Данил Медведед са 8.765, док је шампион првог гренд слема у сезони Јаник Синер четврти са 8.310 бодова.

У Топ 10 су још Андреј Рубљов, Александар Зверев, Холгер Руне, Хумберт Хуркаћ и Стефанос Циципас.

Што се тиче осталих српских тенисера, Миомир Кецмановић је 41. играч планете, а због добрих резултата у Аустралији имао је напредак од 19 мјеста.

Ласло Ђере је пао за једно место и сада је 34. играч на планети, док је Душан Лајовић за две позиције лошије рангиран у односу на претходну листу и сада је 53. играч на свијету.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђоковић се повукао са Мастерса у Мајамију због повреде Ђоковић се повукао са Мастерса у Мајамију због повреде
Ђоковић вечерас у дублу Ђоковић вечерас у дублу
Новак Ђоковић задржао треће мјесто на АТП листи Новак Ђоковић задржао треће мјесто на АТП листи
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Трифковића, великог српског гуслара
    5h 39m
    4
  • Сјећање на пилота мајора Зорана Радосављевића
    5h 44m
    39
  • Бајден: Ја сам предложио бомбардовање Београда (ВИДЕО)
    4h 6m
    9
  • Ристо Јеремић, Фочак, непоколебљиви родољуб и национални прегалац
    1h 47m
    17
  • Страшна прича из Грачанице: НАТО нам је убио дјецу - умјесто имена остале три тачке...
    5h 40m
    25