Ђоковић "украо" Синеру највећи чек у историји тениса

21.11.2023. 21:33
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Осим што му је ускратио највећу титулу у каријери, најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић спријечио је Јаника Синера да у џеп стави највећи новчани износ у историји са једног турнира и обори његов рекорд из прошле године.

Наиме, италијански тенисер је без пораза стигао до финала завршног Мастерса у Торину и тако имао право да се бори за рекордних 4,801,500 долара. Међутим, Ђоковић је спријечио да освоји ову рекордну суму, тако да Србин остаје рекордер и по овом параметру.

Титула из 2023. омогућила је Новаку да задржи свој рекорд из прошлог издања, у којем је добио 4.740.300 долара након што је постао непоражени шампион. Бројка која остаје највећи пот који је турнир подијелио шампиону у цијелој историји тениса.

Ђоковић који је до седме титуле стигао из један пораз у групи (Синер) у Торину је ове године зарадио 4.411.500 долара, што је 330.000 долара мање него у прошлом издању.

Един Спржо

Коментари 0
Повезане вијести
Ђоковић неће учествовати на турниру у Aделејду Ђоковић неће учествовати на турниру у Aделејду
Паљанке сјајне на тениском турниру у Сарајеву Паљанке сјајне на тениском турниру у Сарајеву
Сабаленка тенисерка године Сабаленка тенисерка године
Најчитаније
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    5h 40m
    2
  • Српско Сарајево - Бадњи дан ратне 1994. године
    5h 0m
    2
  • Обичаји слављења Божића опстали вијековима
    5h 10m
    26
  • Мали Зејтинлик на Дан републике (из рукописа)
    5h 10m
    0
  • Годишњица смрти Николе Тесле – господара муња, генија који је освијетлио свијет
    5h 10m
    0