Ђорђе Перић поново првак свијета

01.12.2024. 19:32
0
ИЗВОР: srna.rs

Четрнаестогодишњи виртуоз из Бијељине Ђорђе Перић остварио је апсолутну побједу у категорији до 18 година на такмичењу Свјетског трофеја хармонике одржаном у француском граду Монтаргис, саопштено је из бијељинске Музичке школе "Корнелије Станковић".

Перић је побиједио у категорији "Јуниор вариете".

  • Слика
  • Слика

Фото: srna.rs 

Својим извођењем је импресионирао стручни жири, освојио симпатије публике, али и потврдио да је један од најперспективнијих младих хармоникаша данашњице.

- Овај изванредни успјех донио му је престижну титулу свјетског првака, још једном потврђујући његов неупоредиви таленат и посвећеност музици - навели су из Основне школе.

Ђорђе Перић је ученик Музичке школе "Корнелије Станковић", гдје се усавршава под будним оком свог оца, професора Славише Перића.

Његова техника, музикалност и иновативни приступ интерпретацији чине га правим амбасадором овог инструмента.

Свјетски трофеј хармонике, 74. по реду, који је почео у понедјељак, 25. новембра завршен је јуче, једно је од најважнијих и најпрестижнијих такмичења у свијету хармонике, а окупља најталентованије музичаре из цијелог свијета.

Коментари 0
Повезане вијести
Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске
Кафа у Републици Српској за годину дана скупља 61,2 одсто Кафа у Републици Српској за годину дана скупља 61,2 одсто
Почела исплата права из система дјечије заштите Почела исплата права из система дјечије заштите
Најчитаније
  • Михајло Голуб најмлађа беба у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    18h 32m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    6h 32m
    3
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    5h 16m
    0
  • Остављање дјеце у аутомобилу и на десет минута може бити кобно
    5h 14m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    6h 8m
    1