Đorđe Perić ponovo prvak svijeta

01.12.2024. 19:32
0
IZVOR: srna.rs

Četrnaestogodišnji virtuoz iz Bijeljine Đorđe Perić ostvario je apsolutnu pobjedu u kategoriji do 18 godina na takmičenju Svjetskog trofeja harmonike održanom u francuskom gradu Montargis, saopšteno je iz bijeljinske Muzičke škole "Kornelije Stanković".

Perić je pobijedio u kategoriji "Junior variete".

  • Slika
  • Slika

Foto: srna.rs 

Svojim izvođenjem je impresionirao stručni žiri, osvojio simpatije publike, ali i potvrdio da je jedan od najperspektivnijih mladih harmonikaša današnjice.

- Ovaj izvanredni uspjeh donio mu je prestižnu titulu svjetskog prvaka, još jednom potvrđujući njegov neuporedivi talenat i posvećenost muzici - naveli su iz Osnovne škole.

Đorđe Perić je učenik Muzičke škole "Kornelije Stanković", gdje se usavršava pod budnim okom svog oca, profesora Slaviše Perića.

Njegova tehnika, muzikalnost i inovativni pristup interpretaciji čine ga pravim ambasadorom ovog instrumenta.

Svjetski trofej harmonike, 74. po redu, koji je počeo u ponedjeljak, 25. novembra završen je juče, jedno je od najvažnijih i najprestižnijih takmičenja u svijetu harmonike, a okuplja najtalentovanije muzičare iz cijelog svijeta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočno Sarajevo bogatije za tri stanovnika Istočno Sarajevo bogatije za tri stanovnika
U Srpskoj rođeno 25 beba U Srpskoj rođeno 25 beba
Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje Peta „Majdov akademija“ okupiće više od 1.000 učesnika iz 23 zemlje
Najčitanije
  • Sutra Ilindanski sabor folklora u Mokrom
    21h 7m
    3
  • ViK Pale: Apel za racionalnu potrošnju vode
    18h 40m
    3
  • Akcija dobrovoljnog davanja krvi u ponedjeljak u Istočnoj Ilidži
    21h 11m
    0
  • Predložen pritvor za vozača iz Italije koji je izazvao udes kod Bileće
    11h 2m
    0
  • Srpkinja koja će prva primiti vakcinu protiv raka u Rusiji: "Sigurno pobeđujem!"
    10h 30m
    0