Доктор Топић у Болници „Србија“ 31. марта

06.03.2023. 18:19
0
ИЗВОР: katera.news

Др Горан Топић, специјалиста нефрологије, обављаће прегледе пацијената у Болници „Србија“ 31. марта од 9.00 часова.

Др Топић обављаће транзиентну еластографију – FIBROSCAN.

Fibroscan је неинвазивна, брза и поуздана метода, налик ултразвуку, која служи за откривање цирозе јетре и искључивања значајне фиброзе. Другим ријечима, овом апсолутно безбједном методом се може стећи увид у стање јетре, тј. узнапредовалости њене болести, што је пресудно у одређивању даље терапије. Резултати ове процедуре су доступни одмах. За разлику од биопсије, која се стандардно примјењује, нема бола нити ризика од крварења и других компликација. FIBROSCAN преглед траје око 10 минута, навели су из Болнице „Србија“.

Заинтересовани пацијенти преглед могу заказати на број телефона 057/325-300 у периоду од 7.00 до 19.00 часова, а из ове болнице напомињу да је за преглед неопходна упутница породичног љекара.

Коментари 0
Повезане вијести
Др Арсић Пејић: Разумијевање и подршка особа са епилепсијом од великог значаја Др Арсић Пејић: Разумијевање и подршка особа са епилепсијом од великог значаја
Др Ковачевић: Важно је на вријеме препознати симптоме и започети лијечење туберкулозе Др Ковачевић: Важно је на вријеме препознати симптоме и започети лијечење туберкулозе
У Средњој школи „28. јуни“ одржано едукативно предавање о штетности снуса (ФОТО) У Средњој школи „28. јуни“ одржано едукативно предавање о штетности снуса (ФОТО)
Најчитаније
  • Протојереј Данило Дангубић: Наташини крстови
    2h 47m
    9
  • Јеромонах Георгије Станковић - Пост у савремено доба (ВИДЕО)
    20h 30m
    16
  • Дан кад су Срби поново изабрали праву страну историје - 27. март
    23h 36m
    12
  • Посна лазања са парадајз сосом
    7h 7m
    2
  • Усвојен сет закона о повећању плата
    22h 21m
    1