Дом здравља Добој признао да су грађанима дали вакцине против грипа, умјесто против короне

04.08.2021. 11:50
0
ИЗВОР: Srpska.info

Умјесто вакцине против ковида 19 произвођача Синофарм, у Дому здравља Добој осам особа је примило вакцину Ваксигрип, која се даје против грипа, потврђено је из ове здравствене установе, након што је Српскаинфо објавила детаље овог случаја.

 У добојском Дому здравља наглашавају да се то десило 31. јула, у прошлу суботу, те да је а је по сазнању процес вакцинације одмах заустављен, а радница чији су иницијали М. П. удаљена са радног мјеста и процеса рада.

– Вакцинацију су наставили други радници наше установе. У понедјељак, 2. августа, у седам часова ујутро ургентним дописом је о нежељеном догађају обавијештен Институт за јавно здравство РС, Полицијска управа Добој и Републичка управа за инспекцијске послове РС, са захтјевом за хитно предузимање мјера за рјешавање овог случаја – наводи се у саопштењу.

Из Дома здравља Добој наглашавају да су доктори медицине запослени у Служби породичне медицине такође одмах обавијестили особе које су примиле вакцину против сезонског грипа.

– Они су, приликом тога, упознати са дејством вакцине против сезонског грипа, те да не постоји опасност по њихове животе и здравље нити неке евентуалне посљедице – истичу у овој здравственој установи и додају да ће се о одговорности раднице у процесу вакцинацје, по окончању истражних радњи, изјаснити надлежне институције.

– До окончања овог поступка, неће бити додатних саопштења за јавност, с циљем омогућавања несметаног спровођења истражних радњи – поручили су из добојског Дома здравља.

Коментари 0
Повезане вијести
Босна и Херцеговина под високим ризиком од дјечје парализе Босна и Херцеговина под високим ризиком од дјечје парализе
Руску вакцину против рака први пацијенти би могли да приме већ на јесен Руску вакцину против рака први пацијенти би могли да приме већ на јесен
Литија улицама Добоја, служен парастос за све страдале Србе Литија улицама Добоја, служен парастос за све страдале Србе
Најчитаније
  • Погинуо мотоциклиста на магистралном путу Фоча–Гацко
    21h 45m
    5
  • Додик открио на коју функцију иде Вишковић
    5h 14m
    0
  • Обустављен саобраћај на дионици Фоча-Гацко због удеса
    23h 18m
    0
  • Зора Видовић ветеранима ВРС обећала борачки додатак већи за 30 пфенига
    8h 58m
    4
  • Радован Вишковић поднио оставку
    5h 18m
    2