Доминација Џију-џицу клуб „Јахорина“ на домаћем терену

02.06.2024. 21:37
0
ИЗВОР: katera.news

Џију-џицу клуб „Јахорина“ из Пала јуче је био домаћин на Шестом међународном турниру „Трофеј Јахорине 2024“ и освојио 133 медаље.

„Јахоринци“ су, са 115 такмичара пријављених у 140 категорија, освојили 45 златних, 51 сребрну и 37 бронзаних медаља, као и мноштво пехара за најбоље такмичаре у појединачним категоријама.

Генерални пласман потврђује доминацију на такмичарској сцени како у fighting систему, тако и у не-wazi, па је у fighting систему управо овај клуб завршио на првом мјесту.

Другопласирана екипа је Академија Борилачких Спортова „Лозница“ из Лознице, док је трећепласирана Џију-џицу клуб „Славија“ из Источног Новог Сарајева.

Ne-waza је дисциплина која је у успону у овом борилачком спорту, а односи се конкретно на борбу у партеру.

- Џицуке „Јахорине“ су у овој дисциплини показале своју перспективност и појачање мастера Грујић Предрага који је пренио такмичарима своје драгоцијено знање – поручили су из клуба.

„Трофеј Јахорине 2024“ окупио је 501 такмичара из 18 клуба и шест земаља региона.