Dominacija Džiju-džicu klub „Jahorina“ na domaćem terenu

02.06.2024. 21:37
0

Džiju-džicu klub „Jahorina“ iz Pala juče je bio domaćin na Šestom međunarodnom turniru „Trofej Jahorine 2024“ i osvojio 133 medalje.

„Jahorinci“ su, sa 115 takmičara prijavljenih u 140 kategorija, osvojili 45 zlatnih, 51 srebrnu i 37 bronzanih medalja, kao i mnoštvo pehara za najbolje takmičare u pojedinačnim kategorijama.

Generalni plasman potvrđuje dominaciju na takmičarskoj sceni kako u fighting sistemu, tako i u ne-wazi, pa je u fighting sistemu upravo ovaj klub završio na prvom mjestu.

Drugoplasirana ekipa je Akademija Borilačkih Sportova „Loznica“ iz Loznice, dok je trećeplasirana Džiju-džicu klub „Slavija“ iz Istočnog Novog Sarajeva.

Ne-waza je disciplina koja je u usponu u ovom borilačkom sportu, a odnosi se konkretno na borbu u parteru.

- Džicuke „Jahorine“ su u ovoj disciplini pokazale svoju perspektivnost i pojačanje mastera Grujić Predraga koji je prenio takmičarima svoje dragocijeno znanje – poručili su iz kluba.

„Trofej Jahorine 2024“ okupio je 501 takmičara iz 18 kluba i šest zemalja regiona.