Донесен Закључак о одобравању уласка страних држављана у БиХ

08.09.2020. 15:53
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Републички штаб за ванредне ситуације донио је на данашњој сједници Закључак о одобравању уласка страних држављана у БиХ.

- Републички штаб за ванредне ситуације предлаже Савјету министара БиХ да донесе потребне акте у циљу омогућавања уласка страних држављана у БиХ, који посједују негативан ПЦР тест на корона вирус, а који није старији од 48 сати - наведено је у саопштењу Владе РС.

Такође, Републички штаб за ванредне ситуације донио је Закључак о расподјели медицинске опреме - респиратора јавним здравственим установама - болницама и УКЦ РС у Републици Српској.

Ријеч је о расподјели 60 респиратора која ће бити извршена у складу са утврђеним распоредним налогом.

Поред тога, Републички штаб за ванредне ситуације донио је Закључак којим одобрава донацију личне заштитне опреме и средстава за дезинфекцију јавним здравственим установама, с циљем заштите запослених и превенције ширења, сузбијања и отклањања вируса САРС-КоВ-2.

У саопштењу се додаје да је Министарство здравља и социјалне заштите анализирало достављене податке и у складу са истим  направило распоредни налог за расподјелу.

Коментари 0
Повезане вијести
Таблице од дрвета ставио на ауто и покушао да уђе у БиХ Таблице од дрвета ставио на ауто и покушао да уђе у БиХ
Продужене мјере у Српској Продужене мјере у Српској
Сједница Републичког штаба за ванредне ситуације Сједница Републичког штаба за ванредне ситуације
Најчитаније
  • Симо Антонић: Човјек који је прије више од стотину година владао свјетским троном у рвању
    3h 40m
    5
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Миленко Филиповић
    21h 16m
    0
  • ЛИЧНОСТ ДАНА: Јован Дучић, један од највољенијих књижевника
    5h 2m
    0
  • Погинуо Остоја Станишић, бивши командант Војске Републике Српске
    18h 18m
    4
  • Боксер из Источног Сарајева Александар Ивановић исписао историју освајањем УБФ титуле
    18h 52m
    0