Др Бојан Стевановић нови специјалиста на Одјељењу гинекологије и акушерства

02.07.2025. 14:07
2
ИЗВОР: katera.news

Одјељење гинекологије и акушерства Болнице „Србија“ богатије је за специјалисту др Бојана Стевановића.

Др Бојан Стевановић, завршио је Медицински факултет Универзитета у Фочи 2018. године, у Болници „Србија“ запослен је од 2019. године, а специјализацију из гинекологије и акушерства уписао је 2020. године.

- За вријеме специјалистичких студија радио је и едуковао се у матичној установи, као и у Универзитетској Болници у Фочи, а највећи дио специјализације провео је у ГАК Народни фронт и Клиници за гинекологију и акушерство Клиничког центра Србије. Др Стевановић редовно је посјећивао стручне састанке и био учесник великог броја едукација – саопштено је из Болнице „Србија“.

Др Стевановић каже да је у свијету медицине, гинеколог највећи пријатељ жене. Помажући јој да очува своје здравље и да на свијет донесе нови живот, постаје њен савезник кроз најосетљивије, најинтимније и најважније тренутке њеног живота.

- Кроз медицину, долазивши до многих истина, дошао сам и до своје, за мене лично најважније - уколико лијечимо само тијело, некад добијамо, некад, на жалост, губимо. Али, ако приступимо жени и као бићу које осјећа, стрепи, нада се и воли, ако уз тијело лијечимо и душу - тада добијамо сви. И тада медицина постаје више од професије - постаје позив - истакао је др Стевановић.

Он је додао да ће у свом позиву тежити да унесе мир тамо гдје је стријепња, да охрабри повјерење, отјера страх, умањи тугу и да увећа радост код сваке жене.

- Надам се да ће сусрет са гинекологом постати искуство подршке, разумијевања и сигурности, ослобођено нелагоде и ћутања. Јер када се разумијемо - лакше се чувамо. Стога, чувајмо једни друге пажњом, љубазношћу и с достојанством - поручио је др Стевановић.

Директор Болнице Србија Небојша Шешлија рекао да је ове, а и сваке наредне године очекује повратак још специјализаната који ће додатно оснажити постојећи кадар и допринијети квалитетнијем пружању здравствених услуга пацијентима.

 - Драго ми је што се др Стевановић вратио са специјализације и постао дио гинеколошког тима. Сигуран сам да је  током специјалистичких студија научио много тога и да ће сада имати прилику да своје знање примјењује и у пракси - истакао је Шешлија.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Zoka 03.07.2025. 09:14
    Žene stigao novi pic majstor
  • Generic placeholder image
    Nada 02.07.2025. 16:41
    Dobar, moraću otići
Повезане вијести
У недјељу обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој У недјељу обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
Основана лабораторија за паметну пољопривредну технологију, чије ће сједиште бити у Источном Сарајеву Основана лабораторија за паметну пољопривредну технологију, чије ће сједиште бити у Источн...
ЕЕГ прегледи у Болници „Србија“ за педијатријску популацију ЕЕГ прегледи у Болници „Србија“ за педијатријску популацију
Најчитаније
  • Источна Илиџа: Ухапшено лице због угрожавања сигурности и напада на полицајце
    16h 48m
    1
  • На данашњи дан прије 81. годину ослобођен Јасеновац
    18h 32m
    5
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 58m
    0
  • Сјећање на жртве једног од највећих злочина НАТО агресије: Мурино (ВИДЕО)
    18h 44m
    2
  • Повријеђена четири лица у саобраћајној незгоди на дионици пута Међеђа-Устипрача
    9h 32m
    0