Драстична казна Вележу и предсједнику клуба

23.09.2021. 10:39
0
ИЗВОР: BN TV

Након што је Такмичарска комисија Н/ФСБиХ одлучила да прекинуту утакмицу између Вележа и Борца региструје резултатом 3:0 за Бањалучане, јуче је засиједала и Дисциплинска комисија бх. фудбала.

Дисциплинци су расправљали о мјерама и казнама за Фудбалски клуб Вележ, а поводом немилих сцена које су се догађале на утакмици током које су навијачи мостарског клуба, изреволтирани срамотним суђењем главног арбитра Сабрије Топаловића, утрчали у терен и прекинули сусрет. 

Дисциплинска комисија Н/ФСБиХ је на данашњој сједници разматрала извјештаје службених лица са утакмице ФК Вележ-ФК Борац и пријаву Комитета за такмичење НС/ФС БиХ, те је донијела сљедеће одлуке:

ФК Вележ се кажњава новчаном казном од 10.000 КМ и одузимањем 3 бода.

Суспендује се стадион ФК Вележ на 6 утакмица.

Предсједник ФК Вележ, Шемсудин Хасић се кажњава забраном обављања функција у фудбалу у трајању од 2 године.

Коментари 0
Повезане вијести
Кошаркашки клуб "Борац" освојио Куп Републике Српске Кошаркашки клуб "Борац" освојио Куп Републике Српске
Замјена затворске казне за новчану или радом за опште добро Замјена затворске казне за новчану или радом за опште добро
Хрватски навијачи у Подгорици узвикивали "Убиј Србина" Хрватски навијачи у Подгорици узвикивали "Убиј Србина"
Најчитаније
  • Прича о шајкачи – како је српска капа добила име
    3h 14m
    710
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    15h 54m
    6
  • Општина Рогатица: Саопштење поводом наводне појаве секти или сличних организација на подручју општине
    16h 40m
    2
  • Сјећање: Индијци су стајали раме уз раме са српским војницима на Солунском фронту
    3h 12m
    35
  • Клубови уводе добну границу, старији од 40 не могу ући
    19h 0m
    1