Друга смотра фолклора ветерана и рекреативаца у Палама

24.08.2024. 21:51
0
ИЗВОР: katera.news

Друга смотра фолклора ветерана и рекреативаца под називом „Вози ме на Пале“ биће одржана 31. августа, на Градском тргу у Палама.

Окупљање друштава је предвиђено за 16.00 часова испред Саборног храма, од 17.00 часова слиједи дефиле променадом, а затим ће услиједити наступи друштава на Градском тргу са почетком од 17.30 часова, најавили из Културно-умјетничког друштва “Младост”, које је и организатор смотре.

На смотри ће наступити 13 културно-умјетничких друштава из региона који иза себе имају играчко искуство дуго више од 40 година.

Како су навели из овога друштва, циљ смотре је да на више начина покажу аутентичну слику народне умјетности и снагу српске традиције, као и да промовишу богатсво овога краја и истакну оно по чему је он препознатљив - традицију, лијепе обичаје и гостољубиве људе.

Коментари 0
Повезане вијести
Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама Из буџета предсједника Републике Српске биће одобрена средства за изградњу вртића у Палама
Новосађани побједници турнира у уличном баскету Новосађани побједници турнира у уличном баскету
Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде Обиљежене 34 године од формирања Прве романијске пјешадијске бригаде
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    18h 27m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    15h 55m
    0
  • У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага
    21h 38m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    15h 24m
    0
  • Да ли је нови директор кренуо у истинску ревизију или шминкања стања у ИРБ РС?
    21h 6m
    0