За вријеме пандемије изазване вирусом корома активна је линија за стручну психолошку подршку и помоћ становништву 065 464 555.
Тешко подносите изолацију? Напети сте, усамљени, тужни, забринути за сопствено здравље или здравље члана породице? Изгубили сте члана породице услијед пандемије изазване корона вирусом? Пребољели сте ковид-19, али и даље осјећате напетост и страх? Ово су само нека од питања због којих можете потражити подршку психолога.
Психолошка подршка је бесплатна, а телефонска линија 065 464 555 активна сваки радни дан у периоду од 9 до 17 часова.
– Психолошка подршка је специјализована и усмјерена је на помоћ за све који имају питања и недоумице везано за своје психичко стање у вријеме пандемије. Линија је такође усмјерена на сва питања за вријеме које особе или чланови породица проведу у изолацији, за све који су пребољели ковид-19, али се и даље суочавају с посљедицама по своје здравље или здравље чланова породице – поручују из Друштва психолога РС.
Осим на број телефона, грађани се психолозима свакодневно могу обратити и на мејл: psiholoska.podrska.dprs@gmail.com.
Из Друштва психолога објавили су дијелове неких порука које су им грађани слали на мејл адресу и позвали све којима треба бесплатна подршка да им се јаве:
– „Понекад ме ухвати немир, имам подршку породице, али бих жељела да разговарам са стручним лицем.“
– „У овом тренутку, савјет би ми добро дошао!“
– „Због ковид-19 ситуације, колико год знамо сви шта и како треба, вољела бих знати да ли има нешто што ми можда до сада није било на уму, како бих посавјетовала родитеље за које заиста бринем?”
– „Био бих захвалан на неком савјету, техници и слично, захваљујући којој бих успио мање размишљати негативно, не разрађивати лоше сценарије у глави…“
Линија за помоћ активна је у оквиру програма „Психосоцијална подршка у вријеме ковид пандемије“, што је дио пројекта „Јачање интерсекторске сарадње и рефералног механизма подршке дјеци и њиховим породицама у Републици Српској“, који спроводе Министарство здравља и социјалне заштите РС и Друштво психолога РС уз подршку УНИЦЕФ у БиХ и Владе Шведске.