Електротехнички факултет поуздан партнер у процесу дигитализације

16.01.2024. 20:46
0
ИЗВОР: katera.news

Представници Организације Уједињених нација за пољопривреду и храну (ФАО) посјетили су Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву.

Посјета и радни састанак реализовани су у оквиру пројекта „Развој дигиталних села у Босни и Херцеговини“, у чијој су реализацији ангажовани стручњаци са Електротехничког и Пољопривредног факултета, а пројекат је дио глобалне ФАО иницијативе „1000 Дигиталних села“.

Факултет је представио капацитете и активности које се спроводе у домену дигитализације пољопривреде, а разговарано је и о могућим заједничким активностима, навели су са Електротехничког факултета.

ФАО делегацију је предводио Владо Пијуновић, руководилац националне канцеларије у Босни и Херцеговини са особљем и стручним консултантима из Регионалне ФАО канцеларије за Европу и централну Азију са сједиштем у Будимпешти.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    21h 29m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    16h 21m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    19h 13m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    8h 59m
    0
  • Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
    20h 5m
    1