Електротехнички факултет поуздан партнер у процесу дигитализације

16.01.2024. 20:46
0
ИЗВОР: katera.news

Представници Организације Уједињених нација за пољопривреду и храну (ФАО) посјетили су Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву.

Посјета и радни састанак реализовани су у оквиру пројекта „Развој дигиталних села у Босни и Херцеговини“, у чијој су реализацији ангажовани стручњаци са Електротехничког и Пољопривредног факултета, а пројекат је дио глобалне ФАО иницијативе „1000 Дигиталних села“.

Факултет је представио капацитете и активности које се спроводе у домену дигитализације пољопривреде, а разговарано је и о могућим заједничким активностима, навели су са Електротехничког факултета.

ФАО делегацију је предводио Владо Пијуновић, руководилац националне канцеларије у Босни и Херцеговини са особљем и стручним консултантима из Регионалне ФАО канцеларије за Европу и централну Азију са сједиштем у Будимпешти.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    15h 42m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    13h 0m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    16h 5m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    19h 34m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    15h 10m
    0