Електротехнички факултет поуздан партнер у процесу дигитализације

16.01.2024. 20:46
0
ИЗВОР: katera.news

Представници Организације Уједињених нација за пољопривреду и храну (ФАО) посјетили су Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву.

Посјета и радни састанак реализовани су у оквиру пројекта „Развој дигиталних села у Босни и Херцеговини“, у чијој су реализацији ангажовани стручњаци са Електротехничког и Пољопривредног факултета, а пројекат је дио глобалне ФАО иницијативе „1000 Дигиталних села“.

Факултет је представио капацитете и активности које се спроводе у домену дигитализације пољопривреде, а разговарано је и о могућим заједничким активностима, навели су са Електротехничког факултета.

ФАО делегацију је предводио Владо Пијуновић, руководилац националне канцеларије у Босни и Херцеговини са особљем и стручним консултантима из Регионалне ФАО канцеларије за Европу и централну Азију са сједиштем у Будимпешти.

Коментари 0
Повезане вијести
Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27. годину Универзитет у Источном Сарајеву: Почело пријављивање кандидата за упис у академску 2026/27...
Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“ Удружење студената „Стелекс“ покреће акцију „Желим поново да упишем ЕТФ“
Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара Уприличена свечана промоција дипломираних и мастер музичара
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    16h 13m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    10h 12m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    8h 18m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    17h 9m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    5h 50m
    0