Електротехнички факултет успоставио сарадњу са библиотеком "Иво Андрић" у Вишеграду

02.11.2021. 18:09
0
ИЗВОР: Катера

Декан Електротехничког факултета Универзитета у Источном Сарајеву Божидар Поповић посјетио је данас вишеградску библиотеку "Иво Андрић" и донирао рачунарску опрему и "веб" сајт за библиотеку.

Поповић је том приликом изјавио да се труде, у складу са могућностима и у опсегу стручног дјеловања, да подстакну рад и других културних установа.

- Ово је почетак сарадње са библиотеком "Иво Андрић", која ће у наредном периоду бити продубљена и подигнута на виши ниво - рекао је Поповић.

Директор библиотеке "Иво Андрић" Бојан Пецикоза захвалио је на донацији руководства ЕТФ из Источног Сарајева, истакавши да ће рачунари помоћи у раду са корисницима библиотеке, док ће "веб" сајт бити од велике користи за промоцију саме библиотеке.

Пецикоза је истакао да ће путем образовних и медијских промоција ученицима средње школе указати на све предности студирања на ЕТФ у Источном Сарајеву, што је, према његовим ријечима, стратешки веома важно за развој источног дијела Републике Српске.

Креатор "веб" странице библиотеке у Вишеграду и асистент на ЕТФ Никола Кукрић истакао је да је у модерном амбијенту пословања ово неопходан вид презентације рада једне јавне установе и комуникације са корисницима.

Кукрић је навео да ће "веб" страница имати могућност претраге књижног фонда библиотеке, објављивање новости у вези са радом и активностима библиотеке, као и друге информације.

Коментари 0
Повезане вијести
На Електротехничком факултету ученици кроз филм оживјели лик и дјело Николе Тесле и Милеве Марић Ајнштајн На Електротехничком факултету ученици кроз филм оживјели лик и дјело Николе Тесле и Милеве...
Студенти Електротехничког факултета остварили запажен успјех на "Електријади" у Грчкој Студенти Електротехничког факултета остварили запажен успјех на "Електријади" у Грчкој
Убиство и самоубиство код Вишеграда Убиство и самоубиство код Вишеграда
Најчитаније
  • Заборављени коријени: Манастир Завала (Попово поље)
    16h 46m
    0
  • Крађа у Сокоцу: Украден новчаник са личним документима и новцем
    15h 16m
    0
  • Лице оштетило аутомобил на паркинг-простору у Источној Илиџи
    14h 50m
    0
  • Херцеговина не заборавља Благоја Братића: Гроф који је сачувао Пелеа
    16h 20m
    0
  • Божовић: Награде ученицима као подстицај за даљи рад и успјех
    10h 49m
    1