Епископ Јоаникије поручио шта СПЦ очекује од нове власти (ВИДЕО)

15.09.2020. 11:41
0
ИЗВОР: sputniknews.com

Српска православна црква у Црној Гори очекује од нове власти да добије статус какав има Римокатоличка црква по уговору државе и Ватикана, рекао је епископ будимљанско-никшићки Јоаникије.

Епископ Јоаникије казао је у интервјуу Телевизији Храм да се нада да ће нова власт у Црној Гори довести способне људе који ће знати да рјешавају проблеме у држави.

- Ми само очекујемо да ће Црква, као и све друге вјере у Црној Гори, добити онај статус који заслужује. Што се нас тиче, то је само оно што је добила Римокатоличка црква уговором између Црне Горе и Свете столице, тај обим права који је обезбијеђен Римокатоличкој цркви у Црној Гори тим уговором. Ја сам задовољан ако и ми будемо имали исти обим права, иако смо већинска вјера - поручио је владика Јоаникије.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра су Младенци Сутра су Младенци
Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Трифковића, великог српског гуслара
    1h 46m
    4
  • Сјећање на пилота мајора Зорана Радосављевића
    14h 24m
    39
  • Бајден: Ја сам предложио бомбардовање Београда (ВИДЕО)
    12h 46m
    11
  • Ристо Јеремић, Фочак, непоколебљиви родољуб и национални прегалац
    4h 16m
    17
  • Страшна прича из Грачанице: НАТО нам је убио дјецу - умјесто имена остале три тачке...
    5h 36m
    25