Ево која је држава проглашена најбољом за живот

27.09.2023. 21:02
1
ИЗВОР: glassrpske.com

US News анд World Report недавно су објавили листу најбољих земаља на свијету на основу квалитета живота.

Да би рангирали 87 земаља, у сарадњи са Wharton школом и Универзитетом Пенсилваније, анкетирали су више од 17.000 људи из цијелог света.

Најбоље земље за квалитетан живот оцјењиване су према сљедећим индикаторима: приступачност, тржиште рада, економска стабилност, једнакост прихода, политичка стабилност, безбједност, развој јавног здравства и система јавног образовања, приврженост породици.

На првом месту најбољих земаља за живот је Шведска, земља у којој су трошкови живота у просјеку за 20,9 одсто нижи него у САД, док је изнајмљивање стана јефтиније за 57,5 ​​одсто. Шведска је позната по бесплатној здравственој заштити и факултетском образовању, пишу US News и World Report.

Швеђани се такође могу похвалити једним од најдужих животних вијекова, са просјечном старошћу од 82,8 година. Родитељи у Шведској имају право на 480 дана плаћеног одсуства када добију дијете или након усвајања.

10 најбољих земаља на свијету за квалитет живота:

1. Шведска

2. Норвешка

3. Канада

4. Данска

5. Финска

6. Швајцарска

7. Холандија

8. Аустралија

9. Њемачка

10. Нови Зеланд

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Анонимно 28.09.2023. 14:06
    Првих 5 имају највише суицида.....не просипајте маглу! Поздрав од Плеће!
Повезане вијести
Просјечна плата одлична за статистику, катастрофа за живот Просјечна плата одлична за статистику, катастрофа за живот
Родитељи данас више под стресом него у прошлости Родитељи данас више под стресом него у прошлости
Колико је данас тешко стећи нормалне услове за живот Колико је данас тешко стећи нормалне услове за живот
Најчитаније
  • Трагедија на Јадрану - погинуло дијете
    13h 40m
    0
  • Љетни Врачи - дан када се не ради
    16h 24m
    0
  • Вукота Говедарица: „Не могу бити дио нечег што није СДС“
    12h 15m
    2
  • Списак казни у Хрватској: За отворен прозор 30 евра
    14h 34m
    0
  • Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро
    12h 10m
    3