Европско првенство у боксу у Источном Сарајеву

11.03.2021. 09:36
0
ИЗВОР: sportdc.net

Еропска боксерска конфедерација (EUBC) указала је повјерење БиХ и додијелила јој домаћинство Европског првенства за школарце ове године.

БиХ ће тако, први пут након 2001. године, бити у прилици да организује једно велико такмичење у боксу, а домаћин ће бити Источно Сарајево у тек направљеној дворани у Источном Новом Сарајеву.

- Након тачно двадесет година од како је у Босни и Херцеговини организовано Европско првенство за младе, највећи спортски пројекат у који сам се упустио у својој дугогодишњој каријери. За њега смо се изборили уз помоћ нашег некадашњег боксера Радника, сада предсједника Хрватског боксачког савеза, Бону Бошњака, његовог сарадника и мога пријатеља Јовицу Рунтића, предсједника Боксерског савеза Србије, Ненада Боровчанина и још неких наших пријатеља из Управног одбора “EUBC” који су нас подржали приликом прегласавања, а ни мање ни више него у конкуренцији са једном спортском велесилом, Турском. Босна и Херцеговина не може лако доћи до европских и свјетских првенстава у олимпијским спортовима јер је то повластица за велике државе, с тога је јасно колико озбиљно радимо и вриједимо. Такође бих се захвалио начелницима општина из Источног Сарајева, који су ме без колебања подржали, те предсједнику КБВ Ратник и са њима ћу скупа реализовати овај пројекат. Наравно, подршка је услиједила и из Боксерског савеза БиХ, од чланова Управног одбора и предсједника Енеса Пештека, као и других без чије се сагласности не може ући у пројекат - рекао је Миленко Томић, генерални секретар Боксерског савеза БиХ и предсједник Боксерског савеза Републике Српске.

Европско првенство ће се одржати у августу.

Коментари 0
Повезане вијести
„Beerka“ фестивал за величанствени крај љета „Beerka“ фестивал за величанствени крај љета
Хризостом: Чудотворна икона Пресвете Богородице Тројеручице чува Хиландар и Свету Гору Хризостом: Чудотворна икона Пресвете Богородице Тројеручице чува Хиландар и Свету Гору
Амбасадор Чешке Републике у посјети општини Пале Амбасадор Чешке Републике у посјети општини Пале
Најчитаније
  • Источно Сарајево домаћин прославе 30 година матуре 45. класе СВШ РВ и ПВО
    8h 27m
    0
  • Двоструко убиство у Будви
    14h 51m
    2
  • Двије особе погинуле у несрећи код Билеће
    13h 0m
    0
  • Соколац: Саопштење ОО Демос
    5h 51m
    2
  • Билећа: Судар теретног и путничког возила, повријеђено више лица
    13h 50m
    0