Evropsko prvenstvo u boksu u Istočnom Sarajevu

11.03.2021. 09:36
0
IZVOR: sportdc.net

Eropska bokserska konfederacija (EUBC) ukazala je povjerenje BiH i dodijelila joj domaćinstvo Evropskog prvenstva za školarce ove godine.

BiH će tako, prvi put nakon 2001. godine, biti u prilici da organizuje jedno veliko takmičenje u boksu, a domaćin će biti Istočno Sarajevo u tek napravljenoj dvorani u Istočnom Novom Sarajevu.

- Nakon tačno dvadeset godina od kako je u Bosni i Hercegovini organizovano Evropsko prvenstvo za mlade, najveći sportski projekat u koji sam se upustio u svojoj dugogodišnjoj karijeri. Za njega smo se izborili uz pomoć našeg nekadašnjeg boksera Radnika, sada predsjednika Hrvatskog boksačkog saveza, Bonu Bošnjaka, njegovog saradnika i moga prijatelja Jovicu Runtića, predsjednika Bokserskog saveza Srbije, Nenada Borovčanina i još nekih naših prijatelja iz Upravnog odbora “EUBC” koji su nas podržali prilikom preglasavanja, a ni manje ni više nego u konkurenciji sa jednom sportskom velesilom, Turskom. Bosna i Hercegovina ne može lako doći do evropskih i svjetskih prvenstava u olimpijskim sportovima jer je to povlastica za velike države, s toga je jasno koliko ozbiljno radimo i vrijedimo. Takođe bih se zahvalio načelnicima opština iz Istočnog Sarajeva, koji su me bez kolebanja podržali, te predsjedniku KBV Ratnik i sa njima ću skupa realizovati ovaj projekat. Naravno, podrška je uslijedila i iz Bokserskog saveza BiH, od članova Upravnog odbora i predsjednika Enesa Pešteka, kao i drugih bez čije se saglasnosti ne može ući u projekat - rekao je Milenko Tomić, generalni sekretar Bokserskog saveza BiH i predsjednik Bokserskog saveza Republike Srpske.

Evropsko prvenstvo će se održati u avgustu.

Komentari 0
Povezane vijesti
„Beerka“ festival za veličanstveni kraj ljeta „Beerka“ festival za veličanstveni kraj ljeta
Hrizostom: Čudotvorna ikona Presvete Bogorodice Trojeručice čuva Hilandar i Svetu Goru Hrizostom: Čudotvorna ikona Presvete Bogorodice Trojeručice čuva Hilandar i Svetu Goru
Ambasador Češke Republike u posjeti opštini Pale Ambasador Češke Republike u posjeti opštini Pale
Najčitanije
  • Istočno Sarajevo domaćin proslave 30 godina mature 45. klase SVŠ RV i PVO
    16h 50m
    0
  • Dvostruko ubistvo u Budvi
    23h 14m
    2
  • Dvije osobe poginule u nesreći kod Bileće
    21h 23m
    0
  • Sokolac: Saopštenje OO Demos
    14h 14m
    3
  • Mitropolit Hrizostom služio povodom krsne slave Hrama Sabora Svetog arhangela Gavrila u Palama
    20h 35m
    0