Фамос и Романија подијелили бодове у Војковићима

03.10.2021. 14:33
0
ИЗВОР: Катера

Фудбалери "Фамоса" из Источне Илиџе и "Романије" из Пала у градском дербију друголигашког "истока", у оквиру 8. кола, одиграли су неријешено, 1:1 на стадиону у Војковићима.

Била је то одлична утакмица, један од најбољих друголигашких дуела, који су одиграни у Источном Сарајеву, пише портал SportDC.

Паљанска "вучица" повела је у 30. минуту меча голом Николе Живковића из слободног ударца.

Серију "Фамоса" без примљеног гола прекинуо је управо њихов бивши играч, који је у клубу из Војковића одиграо велики број утакмица.

Имали су прилику играчи "Романије" да постигну још голова на овој утакмици. Близу је Маљукан био да постигне гол из слободног ударца, али лопта погађа стативу, а онда затим, Баричанин главом погађа пречку.

У 70. минуту меча "Фамос" стиже до изједначења. Блажић се изборио за лопту у шеснаестерцу "Романије", гдје га неопрезна одбрана "Романије" руши и судија свира пенал за "мотористе".

Сигуран са бијеле тачке био је Анес Демировић, након чега домаћи тим долази до изједначења.

Ову утакмицу обиљежио је беспотребни сукоб првотимаца "Фамоса" и "Романије, Лукића и Марковића, којима је главни арбитар на утакмици Раденко Јовић показао црвене картоне.