Famos i Romanija podijelili bodove u Vojkovićima

03.10.2021. 14:33
0
IZVOR: Katera

Fudbaleri "Famosa" iz Istočne Ilidže i "Romanije" iz Pala u gradskom derbiju drugoligaškog "istoka", u okviru 8. kola, odigrali su neriješeno, 1:1 na stadionu u Vojkovićima.

Bila je to odlična utakmica, jedan od najboljih drugoligaških duela, koji su odigrani u Istočnom Sarajevu, piše portal SportDC.

Paljanska "vučica" povela je u 30. minutu meča golom Nikole Živkovića iz slobodnog udarca.

Seriju "Famosa" bez primljenog gola prekinuo je upravo njihov bivši igrač, koji je u klubu iz Vojkovića odigrao veliki broj utakmica.

Imali su priliku igrači "Romanije" da postignu još golova na ovoj utakmici. Blizu je Maljukan bio da postigne gol iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa stativu, a onda zatim, Baričanin glavom pogađa prečku.

U 70. minutu meča "Famos" stiže do izjednačenja. Blažić se izborio za loptu u šesnaestercu "Romanije", gdje ga neoprezna odbrana "Romanije" ruši i sudija svira penal za "motoriste".

Siguran sa bijele tačke bio je Anes Demirović, nakon čega domaći tim dolazi do izjednačenja.

Ovu utakmicu obilježio je bespotrebni sukob prvotimaca "Famosa" i "Romanije, Lukića i Markovića, kojima je glavni arbitar na utakmici Radenko Jović pokazao crvene kartone.