Француска амбасада уручила донацију ОШ "Петар Петровић Његош" из Источне Илиџе

19.04.2023. 22:01
0
ИЗВОР: katera.news

Основну школу "Петар Петровић Његош" у Источној Илиџи данас су, по други пут, посјетили амбасадорка Француске у БиХ, Њена екселенција Кристин Тудик, те директор Француског института у БиХ Жан-Кристоф Тибо.

Разлог њихове посјете је донација пројектора и платна, коју су уручили директору ове школе Драгану Јововићу.

-  Ова донација ће мотивисати наше ученике да уче француски језик. Они ће уз пројекцију француских филмова са титлом на том страном језику лакше савладавати учење и поспешити стечено знање француског језика, који се у нашој школи учи као други страни језик – навели су из ове школе.

Након уручења донације, Тудик и Тибо су разговарали са директором Јововићем, и закључили да ће Француска амбасада увијек подржати рад ОШ "Петар Петровић Његош".

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли Одржан Меморијал „Данко Ремић": Драшкић и Проле се највише истакли
Горјела пекара на Младицама, брзом реакцијом ватрогасаца спријечена већа штета (ФОТО) Горјела пекара на Младицама, брзом реакцијом ватрогасаца спријечена већа штета (ФОТО)
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    16h 25m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    20h 37m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 11m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    19h 18m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    13h 54m
    2