Француска војска убила шефа Ал Каиде за сјевер Африке

06.06.2020. 10:20
0
ИЗВОР: Srna

Француске снаге убиле су шефа Ал Каиде за Сјеверну Африку Абделмалека Друкдела на сјеверу Малија, саопштила је министарка одбране Флоранс Парли.

Министар одбране Француске Флоранс Парли рекла је да су у операцији на сјеверу Малија убијени Дроукдел и неколико његових најближих сарадника.

Она је додала да су француске трупе заробиле команданта Исламске групе у Малију у операцији 19. маја.

Парлијева је рекла да је заробљени командант "Исламске државе" Мохамед Мрабат био ветеран џихадиста и један од званичника у групи ИСГС, односно "Исламској држави у великој Сахари".

"Ова смјела операција задала је тешке ударце терористичких групама. Наше снаге у сарадњи са партнерима у региону Сахела наставиће неуморно да их прогоне", рекла је Парлијева, пренио је ББЦ.

Као шеф Ал каиде у исламском Магребу (АКИМ) Дроукдел је био задужен за све групе и ћелије на сјеверу Африке и командовао је подгрупом Ал каиде "Џаматом ал-Исламом вал-Муслимином" (ЈНИМ).

Коментари 0
Повезане вијести
Саркози излази на слободу Саркози излази на слободу
Саркози осуђен на пет година затвора Саркози осуђен на пет година затвора
Колико је Србе коштало пријатељство са Француском и савезничка помоћ у Великом рату Колико је Србе коштало пријатељство са Француском и савезничка помоћ у Великом рату
Најчитаније
  • Сјећање на велике демонстрације на Грбавици
    18h 18m
    9
  • Лукавац 25
    14h 40m
    0
  • Пут у бесмртност српске војске: На данашњи дан 1915. почела албанска голгота
    13h 59m
    0
  • „Крофне из блока“ у недјељу у Источном Сарајеву
    9h 49m
    0
  • Медији: Украјина прихватила услове америчког мировног плана
    12h 31m
    1