Град богатији за двије дјевојчице

05.04.2022. 08:47
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођене су двије дјевојчице.

 Љекарску интервенцију затражило је 70 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом.

Соколац: Због радова на 10 kV воду Каљина, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9:00 до 14:00 часова потрошачима у насељима: Драпнићи, Ишерић Брдо, Бећари и Придворица.

Вишеград: Због радова на 10 kV воду Вишеград - Жупа, данас и сутра ће доћи до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9:00 до 14:00 часова потрошачима у насељима Влаховићи, Гостиља и Дубово.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођене су двије дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражило је 19 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 15 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице су у протекла 24 часа имале су једну интервенцију.

Техничка интервенција у Источном Новом Сарајеву на отварању стана у Спасовданској улици.

Већина путева у Републици Српској и Федерацији БиХ /ФБиХ/ је проходна и вози се по сувим и мјестимично влажним коловозима, а због ниске јутарње температуре у вишим предјелима и преко планинских превоја могућа је поледица, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.

Могућ је одрон земље и камења на коловоз на дионицама у усјецима и поред камених косина.

Ради деминирања, долази до получасовних обустава саобраћаја на дионици Поље-Подновље, у мјесту Горњи Божинци, град Дервента, од 8.00 до 15.00 часова.

Због активираног клизишта, саобраћај се одвија наизмјенично, једном саобраћајном траком на путевима Фоча-Горажде, у мјесту Филиповићи, као и на регионалном путу Бистрица-Подграб.

Због бројних одрона и опасности од клизишта на магистралном путу Брод на Дрини - Гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

На дионици Брод на Дрини - граница БиХ и Црне Горе у Шћепан Пољу забрањен је саобраћај за сва возила чија укупна маса премашује 16 тона.

На граничним прелазима нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ  данас ће бити сунчано и топлије уз малу до умјерену облачност.

Највиша температура ваздуха биће од осам до 19 степени Целзијусевих, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Вјетар ће бити слаб, западног и југозападног смјера, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха измјерена јутрос: Соколац минус седам, Хан Пијесак минус четири, Рудо минус три, Гацко, Бугојно минус два, Бањалука, Приједор, Мркоњић Град, Чемерно и Сарајево минус један, Билећа, Бијељина, Нови Град, Добој, Тузла, Зеница и Ливно нула, Бихаћ један, Требиње, те Мостар три степена Целзијусева.

Коментари 0
Повезане вијести
И сутра сунчано, температура до 42 степена И сутра сунчано, температура до 42 степена
Сутра сунчано, температура до 42 степена Сутра сунчано, температура до 42 степена
Источно Сарајево богатије за три становника Источно Сарајево богатије за три становника
Најчитаније
  • Прије 153 године освештана Саборна црква у Сарајеву (ФОТО)
    14h 14m
    12
  • Једно лице повријеђено у пуцњави у Спасовданској улици
    3h 16m
    22
  • Крвави Илиндан 1941: Страдање Срба из Зијемље код Мостара
    13h 49m
    0
  • Концерти Џенана Лончаревића и Аце Пејовића у Рогатици
    14h 5m
    0
  • Једно лице погинуло у саобраћајној несрећи на магистралном путу Неум-Столац
    9h 37m
    0