Град богатији за једну дјевојчицу

26.10.2022. 08:49
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођенa једна дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 58 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција:

Пале:

Због радова су радова у насељу Пољице-Јахорина доћи ће до привременог  прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 8:00-15:00 часова.

Ново Горажде, Чајниче:

 Због планираних  радова на 10 kV воду Копачи-Устипрача  доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 8:00 до 16:00 часова потрошачима у насељима: Влаховићи и Требешко Брдо на подручју Општине Ново Горажде и насељима:  Међурјечје, Авлија, Каровићи, Слатина и Батово  на подручју Општине Чајниче.

Источно Ново Сарајево:

Због радова на 10 kV воду Иванићи доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9:00 до 14:00 часова потрошачима у насељима: Иванићи, Прљево брдо, Доњи Миљевићи, Горњи Миљевићи, Станојевићи, Петруше и Златиште (Требевић).

Вишеград:

Због радова на 10 kV воду Међеђа и доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду  од 8:00 – 14:00 часова потрошачима  у насељима Шип и Меремишље.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

 У Универзитетској болници у Фочи љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 10 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице  у протекла 24 часа  нису имале су интервенција.

У Републици Српској и ФБиХ саобраћај се на већини путева одвија редовно, по мјестимично влажним коловозима, а у котлинама и дуж ријечних токова мјестимично густа магла смањује видљивост, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске. Једном коловозном траком због активираног клизишта саобраћај се одвија на дионици магистралног пута Фоча-Горажде, у мјесту Филиповићи на самој линији разграничења.

Једном коловозном траком због активираног клизишта саобраћај се одвија на дионици магистралног пута Фоча-Горажде, у мјесту Филиповићи /на самој линији разграничења.

Режим саобраћаја измијењен је на магистралном путу Градишка-Нова Топола-Клашнице због радова на рехабилитацији и изградње три кружна тока на дионици Клашнице један-Нова Топола, на дијелу магистралног пута Бањалука два-Српске Топлице /Омладинска улица/ због изградње тротоара, те на дионици Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/ због реконструкције магистралног пута

Због санације магистралног пута Мостар-Невесиње сваким даном, осим недјеље, од 8.00 до 17.00 часова биће потпуно обустављен саобраћај у зони извођења радова /од Невесиња до ентитетске границе/. Алтернативни правци за вријеме обуставе су Невесиње-Зијемље-Руишта-Мостар или Невесиње-Берковићи-Столац-Мостар.

Због реконструкције раскрснице на укрштању Улице цара Лазара и дионице магистралног пута Соколац-Подроманија измијењен је режим саобраћаја.

Режим саобраћаја измијењен је у тунелу "Стамболчић" на магистралном правцу Пале-Подграб због фарбања тунела и инсталацији опреме.

На граничним прелазим јутрос нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити сунчано, уз малу облачност и топло за ово доба године.

Максимална температура ваздуха износиће од 19 до 25 степени Целзијусових, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Јутро је претежно ведро. Око ријека и по котлинама на сјеверу и истоку понегдје има магле и ниских облака.

Вјетар слаб промјенљив или сјеверни, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 8.00 часова: Гацко и Соколац два, Ливно три, Невесиње четири, Билећа, Рудо, Калиновик и Бугојно пет, Фоча, Дрвар, Бјелашница и Груде шест, Вишеград, Дринић, Хан Пијесак, Чемерно и Рибник седам, Сребреница, Шипово, Иван седло и Сарајево осам, Бањалука, Бијељина, Градишка, Добој, Мркоњић Град, Србац, Јајце, Тузла и Зеница девет, Зворник и Кнежево 10, Нови Град и Градачац 11, Требиње, Приједор, Бихаћ и Сански Мост 12, те Мостар 13 и Неум 17 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно сунчано, послије подне понегдје пролазна киша Сутра претежно сунчано, послије подне понегдје пролазна киша
Повремене гужве на прелазима Градишка, Градина и Орашје Повремене гужве на прелазима Градишка, Градина и Орашје
Послије подне разведравање Послије подне разведравање
Најчитаније
  • На данашњи дан Турци спалили мошти Светог Саве
    16h 32m
    0
  • Специјалци покушали ухапсити Радована Вишковића
    14h 30m
    10
  • Ита Рина - Прва домаћа филмска дива
    16h 29m
    0
  • Берјан: Вријеме је да се српски народ ослободи „патриота“ чији је патриотизам обрнуто сразмјеран милионима које су покрали
    12h 13m
    7
  • Снежан Обрадовић кренуо ка Острогу
    17h 34m
    0