Град богатији за још једног дјечака

15.05.2020. 08:28
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражила су 33 пацијената.

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа није имала интервенција.

Град је јутрос уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 10 пацијента.

У Дому здравља „ Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 8 пацијената.

Ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су двије интервенције.

Пале: двије интервенције - једна на гашењу смећа (Врело Миљацке) рибњак у времену од 18:55-19:35 часова и друга на гашењу контејнера у Његошевој бр.10  у времену од 20:30-20:45 часова.

Електродистрибуција: плански радови за 15.05.2020 године, на подручју које покрива ПОЦЗ Соколац.

Соколац: Због планираних радова на 35 кВ далеководу Равна Романија, без напајања електричном енергијом ће остати потрошачи који се напајају са трафо подручја: Равна Романија 1,2,3 и 4 од 7:00 - 8:00 часова.

Вишеград: Планирани су радови на 10 кВ далеководу Међеђа, у периоду од 8:00-14:00 часова, без напајања електричном енергијом ће остати потрошачи који се напајају са трафо подручја: Дринско 2, Дринско, Стражбеница, Шип, Меремишље, Језернице, Репушевићи.

Ново Горажде: Због планираних радова на 10 кВ далеководу Град-одлаз Устипрача, у периоду од 14:00-15:00 часова, без напајања електричном енергијом ће остати потрошачикоји се напајају са трафо подручја: Подљутаче, Силос, Хладњача, Центар, Центар 1, Подмашићи, Машићи, Нешћење, Питино Поље, Влаховићи, Требешко Брдо, Међурјечје, Авлија, Каровићи, Слатина, Батово, Запљевац, Хрљатовићи, Хладила и Устипрача.

Плански радови на 10 кВ далеководу Живојевићи, у периоду од 9:00 - 16:00 часова, без напајања електричном енергијом ће остати потрошачи који се напајају са трафо подручја: Живојевићи, Шовшићи, Крче, Богданићи, Пршеши, Борак брдо и Костеник.

Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ /ФБиХ/ одвија редовно, по сувим коловозима, а у Херцеговини по мокрим и клизавим због кише која је падала током ноћи, док магла мјестимично смањује видљивост на подручју Кнежева и Добоја, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.

У току је изградња мале хидроелектране "Крупац" на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац - граница Републике Српске /Богатићи/, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично једном траком уз постављене семафоре.

У Републици Српској од 22.00 до 5.00 часова на снази је забрана кретања.

Србија је затворила све граничне прелазе према БиХ, осим граничних прелаза Каракај, Вардиште и Рача, који остају отворени само за робни саобраћај.

Привремено су затворени сви гранични прелази за погранични саобраћај између Хрватске и БиХ: Свилај, Гејковац, Пашин Поток, Боговоља, Кордунски Љесковац, Личка Калдрма, Били Бриг, Аржано Пазар, Дворине, Цера, Јовића Мост, Себишина, Сливно, Подпролог, Унка, Вуков Кланац, Имотица, Слано, Козарска Дубица, Габела Поље.

Улазак у БиХ није дозвољен страним држављанима, а изузетак су особе са боравком у БиХ, лица којима је потребно лијечење, те лица које су у транзиту кроз БиХ без задржавања.

Улазак страним држављанима у БиХ због пословних обавеза дозвољен је само ако имају потврду о негативности теста на вирус корона који не смије бити старији од 48 часова, као и позивно писмо компаније коју долази да посјети.

Хрватска и Црна Гора су затвориле све граничне прелазе према БиХ. Улазак у те земље дозвољен је само њиховим држављанима, странцима који имају пријављен боравак и возачима теретних возила. За теретна моторна возила за транзит преко Хрватске у функцији су гранични прелази Градишка, Бијача и Шамац, а преко Црне Горе Клобук.

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас ће бити претежно облачно са температуром до 29 степени Целзијусових.

Повремено може бити и кратких периода са слабом кишом, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Највиша температура ваздуха биће од 24 до 29 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
У Српској рођено 15 беба У Српској рођено 15 беба
Данас промјенљиво, понегдје киша Данас промјенљиво, понегдје киша
За Васкрс углавном без падавина, температура изнад 20 степени За Васкрс углавном без падавина, температура изнад 20 степени
Најчитаније
  • Годишњица страдања Милице Ракић
    16h 16m
    0
  • На бомбама је писало "Срећан Васкрс": Савезничко бомбардовање Србије и Црне Горе 1944. остало мистерија
    16h 8m
    0
  • Прослава Васкрса у Сарајеву кроз вијекове: Привржени вјери и у најтежим временима
    6h 31m
    0
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у Источном Сарајеву и Сарајеву
    14h 5m
    1
  • Вјетар преврнуо камион
    9h 50m
    0