Град јутрос богатији за дјечака

02.09.2021. 08:34
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 40 пацијената.

Водоснабдијевање града питком водом уредно и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа рођене су двије дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражио је 21 пацијент.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 12 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице имале су двије интервенције у посљедња 24 часа.

Пале:

Једна интервенција у времену од 21.36 до 21.56 часова на гашењу смећа у контејнеру у насељу Луке.

Рогатица:

Једна интервенција у селу Враголови од 20.01 до 21.30 часова на гашењу пчелињака, изгорјело 25 кошница пчела.

 У Републици Српској и Федерацији БиХ у јутарњим часовима на дионицама путева у котлинама и уз ријечне токове видљивост је мјестимично смањена због магле.

На бројним дионицама у току су радови, па се возачима апелује да возе опрезно и поштује саобраћајну сигнализацију.

Због радова на дионици магистралног пута Фоча два - Драгочава измијењен је режим одвијања саобраћаја, као и на магистралном путу Љубогошта – Пале због радова у тунелу "Каловита брда".

Због радова у тунелима "Чемерно" на путу Брод на Дрини два - Врба, "Чељиговићи" на путу Лапишница - Љубогошта и "Стамболчић" на путу Пале - Подграб, измијењен је режим саобраћаја.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини - гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

У току је изградња кружне раскрснице у Власеници, на споју магистралних путева Милићи - Власеница - Хан Пијесак и Власеница - Тишћа, због чега је измијењен режим у одвијању саобраћаја.

Због радова на санацији клизишта на дионици магистралног пута Добро Поље - Миљевина, измијењен је режим у одвијању саобраћаја.

На граничним прелазима у БиХ задржавања нису дужа од 20 до 30 минута.

Гранични прелази Габела - Габела Поље један, Козарска Дубица - Хрватска Дубица, Вагањ - Били Бриг, Хаџин Поток - Боговоља, Орахов До - Слано и Дужи -Имотица отворени су као међународни гранични прелази.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити сунчано вријеме уз малу до умјерену облачност и мало топлије него претходних дана са температуром од 20 до 26, на југу до 29 степени Целзијусових.

Ујутру претежно ведро и свјежије, у појединим предјелима са пролазном сумаглицом или ниском облачношћу око ријека и по котлинама, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Током дана биће сунчано уз малу дневну облачност, послије подне и увече локално са мало више облака. Дневна температура у благом порасту.

Дуваће слаб до умјерен сјеверни и сјевероисточни вјетар, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 8.00 часова: Бјелашница три, Чемерно, Нови Град и Дрвар девет, Приједор, Градишка, Соколац и Иван-седло 10, Сребреница, Мркоњић Град, Бугојно и Јајце 11, Бањалука, Добој, Зворник, Вишеград, Гацко, Ливно, Сарајево, Тузла и Зеница 12, Невесиње и Србац 13, Билећа 14, Бијељина 15, Градачац 16, Требиње 17, Неум 20, те Мостар 21 степен Целзијусов.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра промјенљиво, температура до 23 степена Сутра промјенљиво, температура до 23 степена
Наш град богатији за дјевојчицу Наш град богатији за дјевојчицу
Појачан саобраћај на више прелаза Појачан саобраћај на више прелаза
Најчитаније
  • Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
    13h 32m
    0
  • СИПА покушала ухапсити Додика, спријечио их МУП Српске (ВИДЕО)
    9h 35m
    3
  • Додик се састао са Ћосићем и начелницима градских општина
    10h 15m
    10
  • Данас "Васкршње радости" у Источној Илиџи
    20h 39m
    2
  • СИПА одустала од привођења Милорада Додика
    9h 26m
    1