Грађани Источног Сарајева упознати о раду удружења „Перспектива плус“

18.09.2019. 19:22
0
ИЗВОР: СРНА

Представници Удружења "Перспектива плус" из Источног Сарајева, које броји око 50 чланова, упознали су данас грађане о својим планираним активностима које подразумијевају унапређење положаја и помоћи угроженим категоријама.

Члан Удружења Винка Берјан навела је да су укључени и у акцију превентиве у лијечењу женских болести, односно рака дојке, те су грађане упознали о програму "Мисли ружичасто - заједно смо једно".

-Удружење је са Фондацијом `Цуре` из Сарајева подржало акцију која се спроводи у цијелој БиХ, а 29. септембра биће одржана трка/шетња за здравље. Корист ове акције је што ће крајем октобра и почетком новембра бити омогућено кориштење покретног мамографа, којим ће руководити стручно особље и биће организоване посјете локалним заједницама - истакла је Берјанова.

Берјанова је додала да ће на тај начин женама из руралних подручја бити омогућен превентивни преглед, што је изузетно важно, имајући у виду колико је то корисно у раном откривању рака дојке.

Предсједник "Перспективе плус" Рајка Симанић изјавила је новинарима да је Удружење основано прије три мјесеца с циљем унапређења положаја и помоћи угроженим категоријама у друштву.

Симанићева је напоменула да је у току припрема пројекта о здравом старењу, који ће бити реализован у сарадњи са Центром за социјални рад Источна Илиџа.

-Надамо се да ће то бити реализовано убрзо, а биће укључене незапослене жене - рекла је Симанићева.

Она је навела да је у припреми и пројекат који се односи на менторство, односно помоћ дјеци са потешкоћама у развоју.

-Ријеч је о анимирању старије дјеце која могу да помогну дјеци са потешкоћама у развоју да буду њихови ментори, пријатељи и помогну им да лакше прођу кроз тежак период - истакла је Симанићева.

Она је додала да је до сада организовано и предавање о Приједлогу закона о заштити од насиља у породици, те других важних питања из тог домена.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић истакао је да локална заједница подржава рад "Перспективе плус" од оснивања и да ће тако остати, те позвао и друге општине са подручја града Источно Сарајево да подрже ово удружење.

Удружење "Перспектива плус" за сада нема просторије, а грађани додатне информације о њима могу да пронађу на "Фејсбук" страници.

Коментари 0
Повезане вијести
Српска добија лабораторију за паметну пољопривреду Српска добија лабораторију за паметну пољопривреду
Браћа Теофиловић о гостовању на Мећународном фестивалу гитаре у Источном Сарајеву Браћа Теофиловић о гостовању на Мећународном фестивалу гитаре у Источном Сарајеву
Концерт посвећен Јохану Себастијану Баху 20. новембра Концерт посвећен Јохану Себастијану Баху 20. новембра
Најчитаније
  • Био је најстарији становник Југославије: Сахранио све најмилије, израсли му трећи зуби
    2h 10m
    2
  • Повријеђена жена пјешак у Источном Новом Сарајеву
    18h 24m
    0
  • Паљанин Александар Брезо нас треба – будимо хумани!
    23h 26m
    0
  • Записи Владислава Скарића откривају кључну улогу Срба у историји Сарајева
    2h 7m
    6
  • Нови цјеновник МУП-а Српске: Колико кошта алкотестирање, а колико записник након удеса?
    19h 16m
    1