Грађани свечано дочекали џиу џицу такмичаре "Славије" (ФОТО)

10.11.2021. 22:04
0
ИЗВОР: citajfilter.com

У Источном Сарајеву приређен је свечани дочек такмичара џиу џицу клуба “Славија”, који се са Свјетског првенства из Абу Дабија враћају са сјајним резултатима.

Лазар Матић освојио је бронзану медаљу у категорији јуниора до 94 килограма. Давор Бујак, у категорији јуниора до 85 килограма заузео је пето мјесто.

Слика

Фото: Општина Источно Ново Сарајево

Матићу и Бујаку ово је био први наступ на Свјетском првенству, а обојица имају титулу првака Европе. 

Данијел Блажић се послије четири године паузе вратио на татами и на Свјетском првенству у Абу Дабију остварио најбољи резултат којег је икада направио неки сениор из Босне и Херцеговине и ЏЏС Републике Српске.

Блажић је на крају освојио седмо мјесто, а у својим борбама је показао да пауза није оставила трага и да би и сада врло лако могао да се такмичи на највишем нивоу.

Коментари 0
Повезане вијести
Блажић овог викенда дијели правду на престижном турниру у Паризу Блажић овог викенда дијели правду на престижном турниру у Паризу
Данијел Блажић: Младима треба подршка Данијел Блажић: Младима треба подршка
Данијел Блажић корак ближе свјетској лиценци Данијел Блажић корак ближе свјетској лиценци
Најчитаније
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    20h 4m
    34
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    16h 43m
    0
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    22h 50m
    13
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    4h 12m
    0
  • Незамисливо укусан: Рецепт за посну питу
    15h 51m
    1