Građani svečano dočekali džiu džicu takmičare "Slavije" (FOTO)

10.11.2021. 22:04
0
IZVOR: citajfilter.com

U Istočnom Sarajevu priređen je svečani doček takmičara džiu džicu kluba “Slavija”, koji se sa Svjetskog prvenstva iz Abu Dabija vraćaju sa sjajnim rezultatima.

Lazar Matić osvojio je bronzanu medalju u kategoriji juniora do 94 kilograma. Davor Bujak, u kategoriji juniora do 85 kilograma zauzeo je peto mjesto.

Slika

Foto: Opština Istočno Novo Sarajevo

Matiću i Bujaku ovo je bio prvi nastup na Svjetskom prvenstvu, a obojica imaju titulu prvaka Evrope. 

Danijel Blažić se poslije četiri godine pauze vratio na tatami i na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju ostvario najbolji rezultat kojeg je ikada napravio neki senior iz Bosne i Hercegovine i DžDžS Republike Srpske.

Blažić je na kraju osvojio sedmo mjesto, a u svojim borbama je pokazao da pauza nije ostavila traga i da bi i sada vrlo lako mogao da se takmiči na najvišem nivou.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tri takmičara „Slavije“ u reprezentaciji Srpske na Evropskom prvenstvu Tri takmičara „Slavije“ u reprezentaciji Srpske na Evropskom prvenstvu
U Džiju-džicu klubu „Slavija“ treniraju 42 žene U Džiju-džicu klubu „Slavija“ treniraju 42 žene
Gotovac, Gojmerac i Kvrgić majstori džiju-džice Gotovac, Gojmerac i Kvrgić majstori džiju-džice
Najčitanije
  • Defile mladosti i ljepote ulicama Istočnog Novog Sarajeva (FOTO)
    23h 54m
    3
  • Dušanov zakonik danas puni 677 godina
    11h 24m
    6
  • MD studio organizuje humanitarnu akciju za Dragana Macana
    22h 18m
    2
  • Spasovdanska litija danas u Istočnom Novom Sarajevu
    10h 16m
    4
  • Katić: Cilj da opština Istočno Novo Sarajevo bude najpoželjnije mjesto za život
    23h 0m
    2