Грађанима БиХ улазак у Црну Гору једноставнији и јефтинији

29.06.2020. 21:34
0
ИЗВОР: Avaz.ba

Иако је држављанима Босне и Херцеговине за улазак у Црну Гору и даље потребан негативан резултат теста на вирус корона, од данас је на снази одлука према којој је прелазак границе једноставнији, али и јефтинији.

Институт за јавно здравље Црне Горе, након анализе епидемиолошких података, ажурирао је листе држава и БиХ сврстао у групу земаља из којих је за улазак у Црну Гору потребан документ којим се доказује негативан резултат ПЦР или ЕЛИСА теста на COVID-19.

Ранијом одлуком Института, за држављане БиХ важио је само негативан ПЦР тест, чија је цијена у лабораторијима у БиХ око 200 КМ. Цијена ЕЛИСА тестова је много нижа и у Горажду, на примјер, кошта око 30 марака.

Коментари 0
Повезане вијести
Да ли су се санкције НИС-у одразиле на тржиште БиХ? Да ли су се санкције НИС-у одразиле на тржиште БиХ?
Са тржишта БиХ повучена играчка ласерски пиштољ Са тржишта БиХ повучена играчка ласерски пиштољ
Од пореза прикупљене скоро 23 милијарде КМ Од пореза прикупљене скоро 23 милијарде КМ
Најчитаније
  • "Мама, хоће ли те доктори излијечити?": Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    12h 22m
    0
  • У саобраћајној несрећи погинуло лице из Вишеграда, четири лица повријеђена
    11h 10m
    0
  • Вечерас хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    7h 18m
    1
  • Шешлија се враћа у Индонезију: "За Фамос сам увијек ту"
    10h 44m
    0
  • Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу
    8h 5m
    2