Градске власти Бихаћа не занимају српски повратници у Мартин Броду, а на то указује и оглушивање на проблеме породице Мајсторовић која је претрпјела огромну штету усљед недавног изливања ријеке Уне, кажу мјештани овог села.
Градоначелник Бихаћа и његов помоћник за Цивилну заштиту ни након пет дана нису одговорили на упит о томе када ће градске власти изаћи на терен и утврдити штету како би била пружена помоћ породици Мајсторовић.
Српска повратничка породица Мајсторовић из Мартин Брода добила је формуларе у вези са процјеном штете, али до данас нико од представника бихаћких власти није дошао да утврди стање на терену.
Жељко Мајсторовић рекао је да се Уна повукла у корито, али да се страхује од нових падавина јер би, како каже, ријека однијела Мартин Брод ако би киша падала неколико дана.
– Даброви су изашли из корита Уне, додатно су нанијели штету нашим воћњацима. А, ријека је однијела дрва, зимницу, алат и грађевински материјал. Иде зима, ми дрва за огрев немамо – рекао је Мајсторовић.
Како Мајсторовић каже, након потписивања Дејтонског мировног споразума десетак дрварских села припојено је Бихаћу, међу којима је Мартин Брод, као и српско село Тишковац, које је од Бихаћа удаљено више од стотину километара, а у инфраструктуру ништа није улагано.
– Мартин Брод се налази у Националном парку `Уна`, међутим власти Унско-санског кантона и Бихаћа ништа не улажу у обнову инфраструктуре. Током рата су порушени бројни мостови, нанијета штета имањима и све то и данас чека обнову, које нема ни у причи – рекао је Мајсторовић.
Српско село Мартин Брод, надалеко познато по слаповима ријеке Уне, чува и вјерско, културно и историјско благо манастир Рмањ, који датира из 1443. године.