Грчка сутра затвара границе за држављане Србије

05.07.2020. 12:59
0
ИЗВОР: Н1

Грчка сутра ујутру у шест часова затвара границе за држављане Србије, потврдио је за "Н1" министар Расим Љајић.

Грчка је донијела ову одлуку због епидемиолошке ситуације у Србији и великог броја заражених.

Како "Н1" сазнаје, туристима из Србије који се тренутно налазе у Грчкој биће омогућено да заврше своје аранжмане.

Шеф српске дипломатије Ивица Дачић претходно је потврдио за "Нова.рс" да је од поноћи могуће затварање грчке границе за држављане Србије.

- Још увек не могу са сигурношћу да кажем да ће нам Грци забранити улаз у земљу, али постоји шанса да се то догоди од поноћи. Истина је да разматрају да затворе границе, а одлуку ће донети у току дана, па ћемо вас обавестити - рекао је Дачић, коментаришући најаве да ће држављанима Србије од поноћи бити онемогућен одлазак и на грчку обалу.

До сада је туристима из Србије за улаз у Грчку једини отворени правац био преко Бугарске, на прелазу "Промахонас", након што је прелаз "Евзони" на граници са Сјеверном Македонијом био отворен 1. јула само на неколико сати, до поднева.

Коментари 0
Повезане вијести
Обустављен саобраћај прекао граничног прелаза Изачић Обустављен саобраћај прекао граничног прелаза Изачић
Годишњица страдања Милице Ракић Годишњица страдања Милице Ракић
Гужве на граничним прелазима Гужве на граничним прелазима
Најчитаније
  • Украс Сарајева – Чудотворна сарајевска Богородица
    9m
    0
  • Урађен идејни пројекат саобраћајног рјешења раскрснице Кула
    15h 36m
    0
  • Навршило се 108 година од смрти Гаврила Принципа
    23h 49m
    0
  • Источна Илиџа: Новчана подршка матурантима за матурско вече
    18h 12m
    0
  • Новчана пордшка матурантима за матурско вече и из Општине Источно Ново Сарајево
    17h 50m
    0