Grčka sutra zatvara granice za državljane Srbije

05.07.2020. 12:59
0
IZVOR: N1

Grčka sutra ujutru u šest časova zatvara granice za državljane Srbije, potvrdio je za "N1" ministar Rasim Ljajić.

Grčka je donijela ovu odluku zbog epidemiološke situacije u Srbiji i velikog broja zaraženih.

Kako "N1" saznaje, turistima iz Srbije koji se trenutno nalaze u Grčkoj biće omogućeno da završe svoje aranžmane.

Šef srpske diplomatije Ivica Dačić prethodno je potvrdio za "Nova.rs" da je od ponoći moguće zatvaranje grčke granice za državljane Srbije.

- Još uvek ne mogu sa sigurnošću da kažem da će nam Grci zabraniti ulaz u zemlju, ali postoji šansa da se to dogodi od ponoći. Istina je da razmatraju da zatvore granice, a odluku će doneti u toku dana, pa ćemo vas obavestiti - rekao je Dačić, komentarišući najave da će državljanima Srbije od ponoći biti onemogućen odlazak i na grčku obalu.

Do sada je turistima iz Srbije za ulaz u Grčku jedini otvoreni pravac bio preko Bugarske, na prelazu "Promahonas", nakon što je prelaz "Evzoni" na granici sa Sjevernom Makedonijom bio otvoren 1. jula samo na nekoliko sati, do podneva.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srbiji aktivno 35 požara na otvorenom U Srbiji aktivno 35 požara na otvorenom
Duža čekanja na izlazi iz BiH Duža čekanja na izlazi iz BiH
Gužve na izlazu iz BiH na više graničnih prelaza Gužve na izlazu iz BiH na više graničnih prelaza
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    13h 33m
    38
  • Još jedna osoba osumnjičena za pokušaj ubistva u Istočnom Novom Sarajevu
    13h 1m
    1
  • Godišnjica NATO agresije: Bacili 1.026 bombi na Srpsku
    10h 40m
    5
  • Marko Dobrojević, veliki srpski dobrotvor: Dobar čovjek na dobrom glasu
    9h 26m
    2
  • Pop’s sutra otvara svoj 10. restoran u East Sarajevo City Parku
    17h 49m