Хиландарска пензија мајкама чију су дјецу убили припадници ОВК

07.07.2021. 12:45
0
ИЗВОР: СРНА

Игуман манастира Хиландар архимандрит Методије уручио је новчану помоћ мајкама убијене српске дјеце на Косову и Метохији Петри Костић и Слободанки Крстић из Суве Реке, коју ће доживотно једном годишње добијати од Светог манастира Хиландар, објављено је на сајту Задужбине Хиландара у Београду.

На пријему у Задужбини игуман Методије је саслушао потресне животне исповијести двије мајке, сада старице, о страдању које је задесило њихове породице.

Оне су једини живи свједоци злочина припадника терористичке ОВК који су Петри Костић убили два сина и укупно 14 чланова породице, док су Слободанки Крстић убијена два сина и сестрић у једном дану.

Сада живе као расељена лица у Србији, без најмилијих и без могућности да се врате у своје домове.

Хиландарски игуман је дајући им благослов, иконе Тројеручице и маслиново уље из Хиландара, поручио да се цијело братство српског манастира Хиландар моли за њих и за душе упокојених чланова њихових породица.

Уручивање финансијске помоћи и сусрет са хиландарским игуманом је круна досадашње бриге Хиландара о страдалима на Косову и Метохији које су, нарочито током великих празника Васкрса и Божића, посјећивали манастирски представници, наводи се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Од силеџијске „цркве” до крађе звона: Почиње јак и координисан напад на СПЦ на Косову и Метохији Од силеџијске „цркве” до крађе звона: Почиње јак и координисан напад на СПЦ на Косову и Ме...
Навршило се 27 година од убиства српских жетелаца, злочин никада није расвијетљен Навршило се 27 година од убиства српских жетелаца, злочин никада није расвијетљен
Нестало звоно са цркве у Брњачи код Ораховца Нестало звоно са цркве у Брњачи код Ораховца
Најчитаније
  • Вук Мандушић - "Црни Влах" којег су се Турци бојали
    17m
    3
  • Пале: Вечерас хуманитарна свирка за Марка Павловића
    22h 31m
    6
  • Од смрти легендарног српског јунака Хајдук Вељка прошло је 213 година: Главу дао, али Крајину није
    13h 2m
    6
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    21h 35m
    0
  • Заборављени коријени: Храм српских просветитеља и учитеља (Олово)
    11h 32m
    11