Хитно саопштење Олимпијског комитета Србије због бруталне пљачке

31.07.2024. 17:19
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Олимпијски комитет Србије издао је званично саопштење због крађе на боксерском турниру на ОИ.

- Након завршетка меча српске боксерке Наталије Шадрине у четвртфиналу Олимпијских игара, у категорији до 60 килограма, против Кинескиње Јанг Венлу, Олимпијски комитет Србије уложио је жалбу на неправедну одлуку судија - стоји на сајту ОКС и додаје се:

"ОКС је поднео званичну жалбу највишим органима Међународног олимпијског комитета, затражио је да се испита гласање судија на мечу и да се донесе праведна одлука у корист наше боксерке. Олимпијски комитет Србије очекује праведну и темељну истрагу како би се осигурала правда и интегритет такмичења".

"Судије су прво гласале на један начин. Двоје су дали предност нашој боксерки. У накнадном прегласавању, троје судија који су гласали за егал борбу, доделили су победу Кинескињи. Верујем да су сви који су гледали меч, баш као и ја, осетили снажну неправду која је нанета нашој Наталији. Остали смо без речи! Олимпијски комитет Србије је одмах након меча уложио жалбу и нећемо одустати, јер ми и јесмо овде да се боримо за права наших спортиста и поштовање принципа фер плеја на свим нивоима такмичења", изјавио је председник ОКС Божидар Маљковић.

- Члан Извршног одбора Међународног олимпијског комитета и Олимпијског комитета Србије и председник Светске рвачке федерације, Ненад Лаловић, такође се огласио поводом овог случаја, наглашавајући потребу за транспарентношћу и непристрасношћу у спортским такмичењима - наводи се у саопштењу ОКС, преноси Курир.

Коментари 0
Повезане вијести
Вук Мичић вицешампион Србије у олимпијском боксу Вук Мичић вицешампион Србије у олимпијском боксу
Мирјана Мастиловић из Гацка постала првак Србије у боксу Мирјана Мастиловић из Гацка постала првак Србије у боксу
Ђорђе Крсмановић: Млади борац који је снове претворио у титулу шампиона Европе Ђорђе Крсмановић: Млади борац који је снове претворио у титулу шампиона Европе
Најчитаније
  • Јелена Анжујска – прва српска краљица са ореолом светице
    2h 16m
    1
  • Посни колач са вишњама и маком
    12h 13m
    1
  • Елек и Зупчева најавили ТВ дуел
    9h 0m
    4
  • Живот и смрт свештеника Стевана Трифковића, чувеног попа Стијепа: Симбол отпора сарајевских Срба
    12h 21m
    2
  • Нова расвјета обасјала Обућина Баре (ФОТО)
    11h 59m
    1