Исплата јануарских пензија идуће седмице

05.02.2021. 15:14
0
ИЗВОР: СРНА

Министарство финансија Републике Српске обезбиједило је новац неопходан за исплату јануарских пензија у Републици Српској, као и за кориснике права у Федерацији БиХ и иностранству, у нето износу од 98,6 милиона КМ.

Новац ће од уторка, деветог фебруара, бити дозначена комерцијалним банкама и предузећу “Поште Српске”, саопштено је из ресорног министарства.

Буџетом Републике Српске за 2021. годину за исплату пензија планиран је укупан износ милијарду и 198 милиона КМ, којим су обухваћена и средства за повећање пензија у укупном износу 39,5 милиона КМ, планирана у складу са законским усклађивањем, додаје се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра исплата априлских пензија Сутра исплата априлских пензија
Сразмјерни пензионери да до краја априла регулишу статус Сразмјерни пензионери да до краја априла регулишу статус
До 30. априла регулисати начин исплате пензије До 30. априла регулисати начин исплате пензије
Најчитаније
  • Валентина Терешкова, текстилна радница и прва жена у свемиру
    21h 7m
    0
  • Нова зграда полиције у Источном Сарајеву најбоља и најопремљенија
    18h 5m
    4
  • Омаж великану, вајару Ђорђу Јовановићу
    5h 40m
    0
  • „Поход на кланац“ - ходочашће и одавање почасти свим палим борцима Касиндолског батаљона
    22h 36m
    0
  • Минић: Пут Фоча-Сарајеву у пуној функцији у року од 30 дана
    16h 3m
    6