Источна Илиџа: Јавни позив за суфинансирање ЗЕВ-а и изградњу лифтова

30.07.2024. 09:27
1
ИЗВОР: katera.news

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић расписује јавни позив за суфинансирање пројеката заједница етажних власника (ЗЕВ) на подручју општине Источна Илиџа.

Јавни позив се односи на двије категорије пројеката, мали пројекти до 2.000,00 КМ и велики пројекти од 10.000,00 до 30.000,00 КМ.

Циљ јавног позива је пружање помоћи грађанима у остваривању њихове законом утврђене обавезе за финансирање инвестиционог одржавања зграда, чиме се спречава или отклања опасност по живот и здравље људи, обезбјеђује сигурност корисника зграда и околине – поручили су из општине Источна Илиџа.

Осим тога, како је наведено на званичној страници општине Источна Илиџа, начелник ове општине расписује и јавни позив за суфинансирање пројеката заједница етажних власника, за изградњу лифтова на подручју ове локалне заједнице.

Циљ јавног позива је пружање помоћи грађанима у остваривању њихове законом утврђене обавезе за финансирање инвестиционог одржавања зграда, те да се обезбиједи додатна вертикална комуникација, односно лифт, обзиром да се ради о насељу изграђеном за породице погинулих бораца, ратних војних инвалида и демобилисаних бораца, поручил су из ове општине, додајући да се јавни позив расписује за суфинансирање пројеката за кориснике у стамбеном насељу ,,Сокоˮ.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    pero 30.07.2024. 10:52
    asfaltirajte Pavlovića ulicu,izgleda kao kozja staza.
Повезане вијести
Божовић: Општина препознаје значај улагања у образовање и усавршавање својих грађана Божовић: Општина препознаје значај улагања у образовање и усавршавање својих грађана
Источна Илиџа: Расписан тендер за љетну сцену на Добрињи Источна Илиџа: Расписан тендер за љетну сцену на Добрињи
Источна Илиџа: Расписан тендер за изградњу паркинга на Добрињи Источна Илиџа: Расписан тендер за изградњу паркинга на Добрињи
Најчитаније
  • Убиство судије Илића
    12h 43m
    48
  • Полиција саопштила да није употријебила силу током службених радњи на Палама
    17h 58m
    48
  • Паљанка Софија Шкипина први дипломирани економиста са просјеком 10,00 у историји факултета
    21h 44m
    6
  • Којић затражио објашњење МУП-а о полицијској акцији у дискотеци „Енигма“
    20h 29m
    0
  • Застава Српске завијорила се на јарболу у Палама
    12h 18m
    3