Источни фронт, 144. дан: Руска војска у Украјини појачава дејства у свим правцима

17.07.2022. 10:39
0
ИЗВОР: novosti.rs/b92.net

У току је 144. дан специјалне војне операције коју Русија изводи у Украјини.

Руска војска уништила је погон за производњу компоненти и поправку балистичких ракета "Точка У".

Европска комисија предложила нови пакет санкција Русији и начине да се избјегну мјере које ометају извоз хране.

Руске снаге извеле су ракетни напад на Одесу, саопштава украјинска оперативна команда. Оружане снаге Украјине отвориле су ватру на село Тјоткино у руској Курској области, тврде руске власти.

Руска војска у Украјини појачава дејства у свим правцима.

Лоше вијести за Кијев

У протекла 24 часа је током борби убијено 62 припадника украјинских снага и уништено три оклопна транспортера и девет возила.

Запорошци позвали Зеленског да повуче војску

Кијевске власти треба да прекину окупацију центра Запорошке области и повуку своје трупе, изјавио је члан главног савјета администрације ове области Владимир Рогов.

- Запорожје ће бити ослобођено. Развија се план да ослобађање града прође уз минимално уништавање инфраструктуре, упркос чињеници да су борци Зеленског минирали мостове и друге објекте. Позивамо Зеленског да нареди повлачење својим трупама и оконча окупацију града- рекао је Рогов за Спутњик.

Према његовим ријечима, становништво дијела Запорошке области, који је и даље под контролом режима Зеленског, чека ослобођење и тражи „да их спасу од окупације украјинских неонациста“. Он је напоменуо да украјинске снаге, полицајци и припадници Службе безбједности Украјине у граду врше масовне рације.

ПВО чува небо Луганска

ПВО поново чувала небо изнад Луганска, испаљено је најмање 6 противваздушних ракета за пресретање ваздушних циљева, јавља дописник РИА Новости.

Доњецк на удару

Украјинске снаге гађале су током ноћи насеље Јеленовку и Кировски и Кујбишевски округ Доњецка, испаливши 13 граната калибра 152 милиметра, саопштило је представништво ДНР у Заједничком центру за контролу и координацију прекида ватре.

Такође је гађана Макејевка са три гранате калибра 152 милиметра, додаје се у саопштењу.

Представништво наводи и да је у 8 часова на Пантелејмоновку испаљено десет граната калибра 152 милиметра, преноси Спутњик.

Двије особе погинуле у гранатирању Никопоља

Двије особе су погинуле јутрос у ракетним нападима руских снага на град Никопољ у Дњепропетровској области, саопштила је Државна служба Украјине за ванредне ситуације.

Руске снаге гађале су Никопољски округ Дњепропетровске области из вишецијевних ракетних система Град, преноси Интерфакс Украјина.

Оштећено је 12 стамбених и два образовна објекта.

Коментари 0
Повезане вијести
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Почела војна парада у Москви Почела војна парада у Москви
Посљедње припреме за Параду побједе у Москви Посљедње припреме за Параду побједе у Москви
Најчитаније
  • Марш „Бесмртног пука“ данас на Палама
    15h 43m
    0
  • Дан побjеде над фашизмом и Дан Европе
    12h 22m
    2
  • Освештање Цркве Светог Марка на Кошеву - духовна побједа Срба у Сарајеву
    9h 57m
    1
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    7h 15m
  • Пале: Маршoм „Бесмртног пука“ и полагањем вијенаца обиљежен Дан побједе над фашизмом
    11h 50m
    0