Источно Сарајево и Сарајево домаћини маратона (ФОТО)

26.07.2020. 11:05
0
ИЗВОР: klix.ba

Удружење "Дечки у плавом" организовало је прву сертификовану маратонску трку на подручју Сарајева и Источног Сарајева. Ово је уједно и прво Државно првенство БиХ у маратону, а почело је јутрос у осам сати испред Вијећнице.

Ово је први маратон у региону који се организује у специфичним условима који су прилагођени тренутној епидемиолошкој ситуацији. Сви учесници су, према правилима, дужни носити маску од почетка до краја трке, те се током цијеле трке морају придржавати правила физичке дистанце.

Слика

Осим тога, сви тркачи су обавили тријажни преглед прије уласка на трку. Сви они који не буду поштовали хигијенско-епидемиолошке мјере или буду уклањали маске прије завршетка трке биће дисквалификовани.

Тркачи ће кренути од Башчаршије, преко Пофалића, Неџарића, па све до Врела Босне, затим иду у Храсницу, Војковиће, Лукавицу, Добрињу, преко Мојмила до стадиона Грбавица, одакле настављају преко Скендерије до Вијећнице.

Слика

Трка траје до 13 сати, а организатори су се извинили грађанима Сарајева и Источног Сарајева због повремених обустава саобраћаја на траси трке.

Коментари 0
Повезане вијести
Лежање у болници и до три пута скупље Лежање у болници и до три пута скупље
Источно Сарајево: Православна Нова година дочекана весело Источно Сарајево: Православна Нова година дочекана весело
Предложен притвор мушкарцу који је возилом ударао у "ренџ ровер" у коме је био Аца Лукас Предложен притвор мушкарцу који је возилом ударао у "ренџ ровер" у коме је био Аца Лукас
Најчитаније
  • Момо Капор о Хиландару
    4h 29m
    1
  • Сјећање на Алексу Голубовића, великог навијача и хроничара ФК „Фамос“ из Војковића
    21h 25m
    1
  • Манастир Соко код Љубовије, православни бисер
    19h 31m
    32
  • Извјештај са прве линије сјећања: Новинар Владимир Митрић дијели искуства дочека ратне нове године
    20h 57m
    2
  • На данашњи дан рођена Диана Будисављевић
    4h 33m
    3