Источно Сарајево јутрос богатије за једног становника

17.02.2020. 08:34
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражила су 22 пацијента.

Територијална ватрогасна јединица је у протекла 24 часа имала интервенцију гашења контејнера у Тилави.

Град је јутрос уредно снабдијевен електричном енергијом. 

Из предузећа Водовод и канализација Источно Сарајево саопштено је да су дежурне екипе за викенд успјеле нормализовати непредвиђену ситуацију и потрошачи Трнова имају уредно водоснабдијевање санацијом једног већег квара, и привременом санацијом другог.

-Данас, 17. 2. 2020 године, планирани су радови на коначној и комплетној санацији, чиме се очекује нормализација и стабилно водоснабдијевање на овом подручју. Због могућих повремених прекида у водоснабдијевању, молимо за разумијевање – наводи се у саопштењу.

Саобраћај се у већем дијелу Републике Српске одвија редовно, по сувим и мјестимично влажним коловозима, а магле мјестимично има на подручју Добоја и Фоче, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.
На дионицама које пролазе кроз усјеке и поред камених косина повећана је опасност од одрона земље и камења на коловоз.

У току је изградња мале хидроелектране "Крупац" на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-граница Републике Српске /Богатићи/, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз постављене семафоре.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас ће бити претежно сунчано са температуром ваздуха до 17 степени Целзијусових.

Вјетар ће бити слаб, јужног смјера, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Коментари 0
Повезане вијести
Српска богатија за 24 бебе Српска богатија за 24 бебе
Наш град богатији за два становника Наш град богатији за два становника
Сутра годишњи концерт Црквеног хора „Кир Стефан Србин“ у Храму Светог Василија Острошког Сутра годишњи концерт Црквеног хора „Кир Стефан Србин“ у Храму Светог Василија Острошког
Најчитаније
  • Увредљива порука против Срба исписана на стамбеној згради у Источној Илиџи
    21h 16m
    20
  • Бранко Блануша кандидат за предсједника Српске, Маринко Божовић за српског члана Предсједништва БиХ
    14h 8m
  • Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић
    18h 55m
    3
  • Напокон познато кад почиње поврат ПДВ-а на прву некретнину
    21h 41m
    0
  • У Дому здраваља у Палама повећан број пацијената због стомачног вирус
    21h 45m
    1