ИТФ: Ђоковић није прекршио правилник Грен слема

31.05.2023. 17:11
0
ИЗВОР: srna.rs

Српски тенисер Новак Ђоковић поруком "Косово је срце Србије" није прекршио ниједно правило, јер Правилник Грен слема не забрањује политичке изјаве, саопштила је Међународна тениска федерација.

Ђоковић је у понедјељак, 29. маја, након побједе у првом кругу Френч опена на камери написао "Косово је срце Србије", у вријеме појачаних тензија на Косову и Метохији и након сукоба чланова косовске полиције и Кфора са Србима који су мирно протестовали у Звечану.

Олимпијски и тениски савез самопроглашеног Косова оптужили су Ђоковића за погоршавање ситуације исписивањем поруке на камери која је директно преносила меч.

ИТФ је саопштио да је примио писмо тениског савеза самопроглашеног Косова и да је оно прослијеђено релевантним органима у организацији Грен слема, али да не постоји одредба којом се забрањују политичке изјаве, јавио је Ројтерс.

- Правила за играче на Грен слем догађајима одређује Правилник Грен слема, који примјењују организатори и регулаторни органи. Не постоји одредба која забрањује политичке изјаве - навео је портпарол ИТФ-а у саопштењу послатом у електронској поруци.

Ђоковић ће касније данас играти против Мађара Мартона Фучовича.

Коментари 0
Повезане вијести
Ђоковић задржао пету позицију на АТП листи Ђоковић задржао пету позицију на АТП листи
Организатори Вимблдона казнили Ђоковића Организатори Вимблдона казнили Ђоковића
Ђоковић у полуфиналу Вимблдона Ђоковић у полуфиналу Вимблдона
Најчитаније
  • Правила облачења које треба да научите (ФОТО)
    7h 7m
    10
  • Дан када је у Београд стигао Муја (ФОТО)
    21h 1m
    13
  • Обустављен саобраћај у Љубогошти на путу Сарајево-Пале
    28m
    0
  • Крађа у Хан Пијеску
    5h 0m
    0
  • Димитрије Савић освојио бронзу на Европском купу за јуниоре
    19h 45m
    0