Израел пристао на примирје са Хезболахом

26.11.2024. 20:13
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Израелски премијер Бењамин Нетањаху обратио се нацији послије састанка са ратним кабинетом на којем је прихваћен приједлог о прекиду ватре са Хезболахом у Либану и истакао да ће Израел и даље гарантовати да "Појас Газе више никада неће представљати пријетњу по израелску државу и народ".

- Све становнике на сјеверу земље ћемо безбједно вратити својим кућама. Рат се, у том смислу, неће завршити док не постигнемо све циљеве. Хезболах више није исти, вратили смо их тамо гдје су били деценијама уназад - рекао је Нетањаху на почетку обраћања.

Истакао је као важно то што је израелска војска убила Хасана Насралаха, лидера те организације, као и друге важне оперативце Хезболаха.

- Убијена је глава змије (Хезболаха) као и сви њени лидери -  изјавио је израелски премијер, преноси РТС.

Коментари 0
Повезане вијести
Седморо погинулих у израелским нападима на Либан Седморо погинулих у израелским нападима на Либан
Израел и Либан продужили прекид ватре Израел и Либан продужили прекид ватре
Израел ће интензивирати нападе на Иран Израел ће интензивирати нападе на Иран
Најчитаније
  • Нашем суграђанину Драгану Мацану потребна помоћ за лијечење!
    9h 6m
    1
  • Драгољуб Јеличић, дјечак херој Великог рата
    22h 56m
    4
  • У Источном Сарајеву ухапшено лице за којим је расписано пет потрага
    7h 36m
    0
  • Српски љекари прегледали медицинску документацију генерала Младића
    22h 43m
    0
  • Нестао Митар Милинковић из Рогатице
    5h 55m
    0