Јелена Николић прва стигла до Часног крста у Рогатици

19.01.2025. 20:01
0
ИЗВОР: srna.rs

Шеснаестогодишња Јелена Николић стигла је прва до Часног крста међу 50 учесника на данашњем богојављенском пливању у ријеци Ракитници у Рогатици.

Николићева је рекла новинарима да је одувијек имала жељу да плива за Часни крст у својој општини, те најавила да ће и убудуће учестовати у богојављенском пливању.

Старјешина Храма Свете Тројице у Рогатици протојереј-ставрофор Предраг Масал, који је освештао воду, изразио је задовољство што је прво богојављенско пливање у Рогатици окупило велики број учесника и посјетилаца, истичући да оно треба да постане традиционално.

За Миленка Иконића из Новог Сада, по рођењу Рогатичанина, пливање за Часни крст је велико задовољство, посебно у родном граду, иако је имао прилику да плива у Дунаву и Сави.

Он је нагласио да га радује што општинско руководство у Рогатици уводи новине попут ове.

Организатори данашењег пливања за Часни крст у ријеци Ракитници, која протиче кроз градско насеље, су Црквена општина и општина Рогатица.

Коментари 0
Повезане вијести
Богојављенско пливање на ријеци Прачи у Палама Богојављенско пливање на ријеци Прачи у Палама
Прикупљена финансијска средства – Милија Мумовић иде у Турску Прикупљена финансијска средства – Милија Мумовић иде у Турску
“Новогодишњи вашар” у Рогатици окупио велики број посјетилаца (ФОТО) “Новогодишњи вашар” у Рогатици окупио велики број посјетилаца (ФОТО)
Најчитаније
  • Шта се све ставља у божићну чесницу
    1h 7m
    0
  • Стијена се обрушила на пут Пале-Сарајево
    20h 2m
    6
  • Распоред богослужења за божићне празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    21h 19m
    0
  • Обустављен саобраћај за теретњаке преко Црног врха и Хан Погледа
    23h 37m
    0
  • Ледени талас од Њемачке до Скандинавије
    13h 7m
    0